MotoGP. Ispanijoje pirmoji J. Lorenzo „pole“ atstovaujant „Ducati“

logo 2018 Birželio 16 d. 16:52, Ducati Corse Press

Prieš porą savaičių nugalėjęs Italijoje, Jorge Lorenzo buvo greičiausias šiandien Ispanijoje vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Tai pirmoji ispano „pole“ atstovaujant „Ducati“ komandai.

Prasidėjus antrai kvalifikacijos daliai į pirmąją vietą pakilo savo greičiausią ratą įveikęs minėtasis J. Lorenzo. Bet „Honda“ atstovas Marcas Marquezas, turėjęs dalyvauti pirmoje važiavimų dalyje, vieną ratą įveikė per 1 min. 38,886 sek. ir pakilo į pirmą vietą. Ispanas tuo metu artimiausią varžovą lenkė beveik keturiomis dešimtosiomis sekundės dalimis.

Įveikęs savo greičiausią ratą Andrea Dovizioso atsilikimą nuo M. Marquezo sumažino iki 0,037 sek.

Važiavimams artėjant prie pabaigos ir sportininkams dar kartą išvažiavus į trasą, M. Marquezas pagerino savo paties rezultatą įveikdamas vieną ratą per 1 min. 38,746 sek.

Bet čempionato lyderį pranoko „Ducati“ lenktynininkas J. Lorenzo. Ispanas vieną ratą įveikė per 1 min. 38,680 sek. ir iškovojo „pole“ poziciją.

A. Dovizioso turėjo progą pagerinti komandos draugo rezultatą, bet įveikdamas paskutinį ratą pavijo „Yamaha“ atstovą Mavericką Vinalesą ir prarado laiko. Toks pat likimas ištiko ir M. Marquezą, kuris įveikdamas paskutinį greitą ratą pavijo Danilo Petruccį. Ispanas liko antras, o A. Dovizioso turėjo pasitenkinti trečia vieta.

Pirmas iš antrosios startinės eilės lenktynes pradės minėtasis M. Vinalesas, kuris kvalifikacijoje vos 0,003 sek. pranoko „Suzuki“ atstovą Andreą Ianonnę. O greičiu pranokęs Valentino Rossį, D. Petrucci kvalifikaciją baigė šeštas.