MotoGP. Italijoje - pirmoji V. Rossi „pole“ nuo 2016 m.

logo 2018 Birželio 02 d. 16:29, Yamaha

„Yamaha“ lenktynininkas Valentino Rossi buvo greičiausias šiandien Mugello trasoje, Italijoje, vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Tai pirmoji italo iškovota „pole“ pozicija nuo 2016 m. vykusios kvalifikacijos Japonijoje.

Sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus, į pirmąją vietą pakilo „Suzuki“ atstovas Andrea Iannone. Italas vieną Mugello trasos ratą įveikė per 1 min. 46,347 sek.

Iki važiavimų pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms, „Suzuki“ atstovo rezultatą pagerino ir į pirmąją vietą pakilo vietos herojus V. Rossi.

Italą iš pirmosios vietos bandė išstumti čempionato lyderis Marcas Marquezas. Ispanas buvo greitesnis už V. Rossį antrame sektoriuje, bet vėliau vos nenukrito nuo motociklo ir prarado nemažai svarbaus laiko.

V. Rossi važiavimus baigė pirmas ir iškovojo 55-ąją „pole“ karjeroje. Italas pagrindiniuose šios dienos važiavimuose įveikė „Ducati“ atstovą Jorgę Lorenzo. Kvalifikacijai pasibaigus šiuos du sportininkus skyrė vos 0,035 sek.

Antrasis „Yamaha“ komandos lenktynininkas Maverickas Vinales turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Ispanui vėliau pavyko užfiksuoti gerą rezultatą ir paskutinėje važiavimų dalyje iškovoti trečią startinę poziciją.

Kurį laiką dėl „pole“ pozicijos kovojęs M. Marquezas šį kartą liko tik šeštas. Ispanas greičiu nusileido A. Iannone ir „Pramac“ atstovui Danilo Petrucci, kurie užėmė atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas.