NASCAR. Samsung/Radio Shack 500

NASCAR. Samsung/Radio Shack 500
logo 2005 Balandžio 20 d. 09:03, NASCAR
Gregas Biffle‘as startavo tik 41 vietoje, tačiau jam neužtruko ilgai, kad išsiveržtų į priekį ir dominuotų visose likusiose lenktynėse, nepalikdamas jokių galimybių savo priešininkams.
Tačiau tai tik iš šalies atrodė paprasta. Penktadienio treniruotėse G.Biffle‘as važiuodamas dideliu greičiu pervažiavo per nuolaužas, dėl ko sprogo padanga. Automobilis prarado bet kokią kontrolę ir rėžėsi į sieną. Komanda ilgai abejojo, ar lenktynininkui dar verta šį savaitgalį išvažiuoti į Texas Motor Speedway trasą, tačiau jis pats nusprendė, kad reikia kovoti toliau.
Lenktynių startas ir pirmieji ratai buvo neramūs, ir net penkis kartus per pirmuosius šimtą ratų suplėvėsavo geltona vėliava. Tiesa, didelių incidentų nebuvo, dažniausiai lenktynininkai tiesiog nesuvaldydavo automobilio ir apsisukdavo arba stipriai stuktelėdavo į sieną. Padangos, kaip jau įprasta šiais metais, taip pat kėlė problemų, keliems lenktynininkams teko apsilankyti boksuose dėl išleisto oro. Situacija daugmaž nusistovėjo apie 130 ratą, kai rikiuotės priekyje įsitvirtino gana greitai kelią pro oponentus prasiskynęs Gregas Biffle‘as, praeitų metų čempionas Kurtas Buschas bei jų abiejų komandos draugas Mattas Kensethas. Jiems iš paskos sekė Jamie McMurray‘us ir Tony Stewartas. Pozicijos beveik nesikeitė iki 211 rato, priekyje užtikrintai lyderiaujant G.Biffle‘ui, o kitiems tik retsykiais apsimainant vietomis. Vienintelis įsimintinesnis šio periodo įvykis buvo incidentas boksuose, kai Ryano Newmano komandos mechanikas pametė padangą iš rankų, už ką komanda buvo nubausta pravažiavimo pro boksus bauda.
211 rate Travis Kvapilas patyrė gana keistą mechaninį gedimą - dalis bamperio nulūžo ir nuskrido į šalį. Teisėjai į trasą išleido saugos automobilį, tad dauguma lenktynininkų pasinaudojo proga sustoti. Jimmie Johnsono sustojimas buvo labai sėkmingas, tad jis pakilo per tris pozicijas iki devintosios pozicijos. Kita vertus, fortūna visiškai nusisuko nuo Matto Kensetho, kadangi jis prarado keturias pozicijas ir, be to, buvo dar nubaustas pravažiavimo pro boksus bauda už greičio viršyjimą. Visgi, esminės revoliucijos nei šie sustojimai, nei 241 rate dėl Robby Gordono klaidos ir smūgio į sieną paskelbta saugos fazė rikiuotėje nepadarė: G.Biffle‘as, Kr.Buschas, J.McMurrayus bei T.Stewartas ir toliau laikėsi priekyje, tiesa, prie jų prisidėjo Markas Martinas bei Jimmie Johnsonas.
Kasey‘us Kahne‘as, pernai išrinktas metų naujoku, tačiau šį sezoną pradėjęs labai blankiai, tuo metu važiavo puikioje devintoje pozicijoje, tačiau lenktynės jam baigėsi ketvirtajame posūkyje. Neilgai trukus nesėkmė pasiglemžia ir T.Stewartą, kai jo automobilis, paleisdamas įspūdingą ugnies kamuolį iš po variklio, pabaigia savo kelią sienoje. Bet tai neturi beveik jokios įtakos kitiems lenktynių dalyviams - G.Biffle‘as užtikrintai išlaikė savo atotrūkį netgi ir po dar vienos saugos fazės, C.Mearsas dar bandė strategiškai iš jo atkovoti poziciją, sustojime pasikeisdamas tik vienos pusės ratus, tačiau planas nepavyko, nes G.Biffle‘as buvo greitesnis ir nesunkiai aplenkė priešininką. J.McMurray‘us ir J.Johnsonas taip pat pasinaudojo tuo, užsiimdami atitinkamai antrą ir trečią poziciją.
Texas Motor Speedway, Fort Worth
Teksaso trasa yra vienas iš trijų pusantros mylios aukšto pasvirimo kampo trapecinių ovalų (kiti analogiški ovalai yra Atlantoje bei Šarlotėje). Kaip ir kitose tokio tipo trasose, NASCAR automobiliai čia išvysto vieną iš didžiausių vidutinių greičių, tiesa, ovalas kai kuriose vietose yra neįtikėtinai nelygus, ypač priekinėje lenktoje tiesėje, kur mažuosiuose posūkiose lenktyninkams tenka kaip reikiant pasikratyti per duobes. Kita vertus, bendrai trasa vertinama labai neblogai, nors ir pasižymi gana netipiškai sunkiais aukšto posvyrio trasoms lenkimais.
Dienos citata
„Po smūgio man skaudėjo, kai ėjau gulti, man skaudėjo, kai atsikėliau, man skaudėjo, tiesą sakant, man ir dabar skauda“, - Gregas Biffle‘as apie penktadienio avariją stovėdamas Nugalėtojų juostoje.
“Samsung/Radio Shack 500“ finišo rikiuotė:
1. Gregas Biffle‘as
2. Jamie McMurray‘us
3. Jimmie Johnsonas
4. Casey‘us Mearsas
5. Sterlingas Marlinas
6. Michaelas Waltripas
7. Kurtas Buschas
8. Ricky Ruddas
9. Dale‘as Earnhardtas Jaun.
10. Rusty Wallace‘as
11. Jeremy Mayfieldas
12. Jeffas Burtonas
13. Kevinas Harvickas
14. Dale‘as Jarrettas
15. Jeffas Gordonas
Čempionato rikiuotė po „Samsung/Radio Shack 500“ (7 iš 36 etapų):
1. (=) Jimmie Johnsonas - 1142
2. (=) Gregas Biffle‘as - 1007
3. (+4) Rusty Wallace‘as - 905
4. (+5) Kurtas Buschas - 897
5. (+1) Jeffas Gordonas - 895
6. (+6) Sterlingas Marlinas - 883
7. (-3) Markas Martinas - 882
8. (-5) Elliottas Sadleris - 879
9. (-1) Ryanas Newmanas - 873
10. (=) Dale‘as Jarrettas - 853
11. (-6) Tony Stewartas - 849
12. (+1) Kevinas Harvickas - 845
13. (-2) Carlas Edwardsas - 833
14. (+1) Jamie McMurray‘us - 824
15. (+1) Dale‘as Earnhardtas Jaun. - 787


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218