Atleidus Otmarą Szafnauerį, „Aston Martin“ komanda į vadovo postą pakvietė buvusį BMW koncerno automobilių sporto padalinio vadovą Mike'ą Kracką. Vokiečių specialistas turi patirties „Formulėje-1“, nes anksčiau yra dirbęs „Sauber“ komandoje, iš kurios ir perėjo į BMW.
Interviu „Auto Bild“ M. Krackas papasakojo, kaip jis buvo pasamdytas į naują darbą: tuo metu jis buvo karantine dėl koronaviruso ir turėjo daug laiko viską apgalvoti.
„Tai atsitiko labai paprastai: man paskambino telefonu ir pasiūlė naują darbą, - kalbėjo M. Krackas. - Bet skambino visai ne iš „Aston Martin“, o iš įdarbinimo agentūros. Pirmoje derybų stadijoje aš net nežinojau apie kokią komandą kalba eina, buvo sakoma tik, jog tai yra „Formulės-1“ komanda.
Aš buvau labai patenkintas savo vieta BMW ir norėjau likti, bet man atsirado geresnė galimybė. Tai tarsi žaisčiau futbolą Vokietijos lygoje ir mane pakviestų į Čempionų taurę – to niekas neatsisakytų. Be to, jau turiu darbo F-1 patirties.
Man bus nelengva, kadangi komandoje nėra pereinamumo, buvęs vadovas negali man perdavinėti pareigų. Bet pirmiausia tikiuosi savo šeimos palaikymo. Mano žmona – namų šeimininkių pasaulio čempionė ir be jos sutikimo aš neičiau. Sakoma, kad už kiekvieno iškilaus vyro stovi didi moteris. Mano atveju tai tikra tiesa“.
Kažkada „Sauber“ sudėtyje karjerą pradėjo dabartinis „Aston Martin“ lenktynininkas Sebastianas Vettelis. Todėl M. Krackas buvo paklaustas, ar Sebastianas turėjo kokios nors įtakos jį paskiriant į „Aston Martin“ vadovo pareigas. Tačiau vokiečių specialistui pasidarė juokinga.
„Tai tiesa, mes su Vetteliu palaikome draugiškus santykius, - pripažino M. Krackas. - Bet aš neturiu žalio supratimo, ar jis padarė kokią nors įtaką mano paskyrimui. Aš nedalyvavau, kai „Aston Martin“ savininkai priiminėjo sprendimą. Gal pačio Vettelio geriau paklauskite“.
Pabaigoje Krackui buvo užduotas klausimas, ar BMW kada nors sugrįš į „Formulę-1“ kaip jėgainių tiekėjas: „BMW visuomet svarsto tokią galimybę, bet nemanau, kad šiuo metu tai yra aktualus klausimas“.
Komanda: | Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team | 2025 sezono taškai: | 17 |
Variklis: | „Mercedes“ | Važiuoklė: | AMR22 |