P. Lowe: aerodinamikos permainos duos ryškų efektą (3)

P. Lowe: aerodinamikos permainos duos ryškų efektą
logo 2018 Gruodžio 09 d. 11:47, Williams / LAT Images

Kitų metų vasario 18 dieną Barselonoje mes pirmą kartą pamatysime mašinas, sukurtas pagal atnaujintą Techninį reglamentą. Permainų autorių teigimu, kur kas paprastesnis pagal konstrukciją ir platesnis priekinis sparnas, o taip pat pakoreguotos aerodinaminio aptakumo charakteristikos apskritai turėtų leisti supaprastinti lenkimus ir lenktynes padaryti vaizdingesnėmis žiūrovams.

Ne visi sutinka su tokių pataisų nauda, tačiau „Williams“ komandos technikos direktorius Paddy Lowe yra nusiteikęs pakankamai optimistiškai.

Tarp pakeitimų, kurie įsigalios nuo kitų metų – degalų kiekio, kurį leidžiama panaudoti per lenktynes, padidinimas nuo 105 iki 110 kg. Bet, Lowe nuomone, šis efektas bus mažiau pastebimas nei naujas požiūris į aerodinaminius sprendimus.

„Atrodo, kad yra išplitusi nuomonė, kad aerodinamikos permainos nieko neduos. Bet aš vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad jos duos didesnį efektą nei degalų limito korektyvos, - sakė P. Lowe. – Šios korektyvos neturės jokios įtakos, bet tai – tik mano nuomonė.

Jūs užpilate tiek degalų, kiek reikia konkrečioms lenktynėms. Taip būdavo visada, kaip ir visada egzistuodavo toks faktorius kaip degalų taupymas. Lenktynininkai dažnai atleidžia akseleratorių ir mašinos rieda laisva eiga. Bet tai dažniausiai daroma taupant padangas. Todėl atskirose lenktynėse degalų limito faktorius vaidins nedidelį vaidmenį“.

Beje, P. Lowe žodžiais, visos komandos stengsis susigrąžinti tą efektą, kurį duodavo senesnės konstrukcijos priekiniai sparnai, oro srautą nuo priekinių ratų nuvesdami į šoną: „Visi stengsis tai padaryti, aš tuo neabejoju. Nors tai bus nepaprasta. Ir aš nustebčiau, jei kas nors sugebėtų sugrąžinti aerodinamikos efektyvumą į šiandieninį lygį“.


Komentarai (3)
bmw v8
| 12/10 20:21 Atsakyti
Kuo mažesnis aerodinamikos efektas, tuo mažesni bus skirtumai tarp komandų ;)
deivec
| 12/09 16:50 Atsakyti
tai ka dar letesni bus Williams ? :)
tribeca
| 12/09 11:52 Atsakyti
Zinau tik kad Symondso pakeitimas Lowu tikrai dave rysku aerodinamikos efektyvumo sumazinima.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas