„Pirelli“ neįsivaizduoja, kiek bus sustojimų lenktynėse Turkijoje

„Pirelli“ neįsivaizduoja, kiek bus sustojimų lenktynėse Turkijoje
logo 2020 Lapkričio 15 d. 10:27, Red Bull Content Pool / Getty Images

„Pirelli“ neįsivaizduoja, kiek sustojimų bus per lenktynes Turijoje – tai priklausys nuo oro ir padangų darbo ant slidaus asfalto.

Pagal skaičiavimus, pats greičiausias variantas nuvažiuoti visą distanciją – boksuose padangas keistis du kartus, bet kai galima apsiriboti vienu sustojimu, komandos dažniausiai taip ir elgiasi.

Jei padangas pavyks įšildyti iki darbinės temperatūros ir priversti jas normaliai dirbti, tai pati greičiausia strategija – dvi atkarpos po 16 ratų su minkštosiomis ir 26 ratai su vidutinėmis. Ruožus galima keisti vietomis.

Jei pačios minkščiausios padangos praras efektyvumą dėl granuliavimosi, tada galima nuvažiuoti 14 ratų su minkštosiomis ir dvi atkarpas po 22 ratus su vidutinėmis.

Jei pavyktų gerai įšildyti kietąsias padangas, galima strategija su vienu sustojimu. Tai arba 20 ratų su minkštosiomis ir 38 ratai su kietosiomis, arba 30 ratų su vidutinėmis ir 28 ratai su kietosiomis.

„Pirelli“ automobilių sporto padalinio vadovas Mario Isola: „Sudėtingos oro sąlygos per kvalifikaciją neleido padaryti konkretesnių išvadų pagal dienos rezultatus. Lenktynininkai naudojo tik lietaus ir tarpines padangas, optimaliausias metais pereiti prie kitų buvo tik finalinėje sesijoje, o tai gerokai apsunkino kovą. „Pole“ laikas buvo parodytas su tarpinėmis padangomis.

Sudėtingos sąlygos ir keletas sustojimų labai apsunkino pilotavimą, tačiau lietaus ir tarpinės padangos beveik nesidėvėjo, tai leido sportininkams nuvažiuoti tiek ratų, kiek jie norėjo.

Kaip dažnai atsitinka tokiose situacijose, išėjo labai neįprasta starto tvarka. Laukiama, kad lenktynės vyks sausu oru. Turint galimybę laisvai rinktis padangas, jei varžybos įvyks sausu oru, bet ant labai slidaus asfalto – galime tikėtis labai nenuspėjamų lenktynių su daugeliu nežinomųjų, o tai dar labiau paaštrins intrigą. Sveikiname „Racing Point“ su sprendimu pirmiems pereiti prie tarpinių padangų ir su 1 bei 3 pozicijomis starto lauke“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos