„Pirelli“ padidins padangų mišinių skaičių 2018 metais (5)

„Pirelli“ padidins padangų mišinių skaičių 2018 metais
logo 2017 Lapkričio 13 d. 06:00, Pirelli/LAT Images

Italijos padangų gamybos kompanija „Pirelli“ yra pasiruošusi „Formulei-1“ pasiūlyti 2018 metais naujus padangų mišinius, tačiau dar neapsisprendė, kiek jų bus.

Sprendimas bus priimtas po padangų bandymų, kuriuose šią savaitę Interlagose dalyvaus „McLaren“ pilotai Stoffelis Vandoorne ir Lando Norris. Visos „Formulės-1“ komandos naujų sudėčių padangas galės išbandyti bandymų Abu Dabyje, kurie įvyks kelios dienos po finalinių sezono lenktynių, metu.

„Mes išbandome naujus padangų variantus ir tai leis mums priimti galutinį sprendimą dėl kitų metų, - sakė „Pirelli“ vadovas „Formulėje-1“ Mario Isola. – Po šių bandymų mes jau turėsime visą reikiamą informaciją – žinoma, jei nepradės lyti lietus“.

Tikslų naujų mišinių skaičių M. Isola kol kas įvardyti atsisakė.

„Mes kol kas nežinome, kiek jų bus, bet idėja yra ta, jog pasiektumėme lankstumo pasirenkant, - sakė jis. - Iš viso padangų variantų bus kažkur 5-8. O gal daugiau. Ir tai ne todėl, kad aš nenoriu dabar kalbėti. Mes galime homologuoti nors ir 50 variantų, bet tuomet pasirinkti bus sunkoka. Negalima smarkiai didinti jų kiekio, nes tai atrodys taip, tarsi mes susipainiojome. Pasirinksime tokį skaičių, kuris duos mums lankstumo – ne labai didelį“.

Šiame sezone komandos labai retai rinkosi pačius kiečiausius padangų mišinius, o tai taktiką darė vienpusiška. M. Isolos žodžiais, naujovės visų pirma leis pašalinti šį trūkumą.

„Šiais metais pas mus yra penki padangų mišiniai ir pačios kiečiausios buvo naudojamos tik Barselonoje, todėl mes nutarėme jų nebegaminti, - pažymėjo specialistas. – Kitais metais mes žengsime žingsnį link padangų minkštinimo ir pristatysime liniją, kurią bus lengviau naudoti. Joje bus ir naujosios kietosios  - tokiu būdu komandos galės naudoti visus penkis skirtingus mišinius“.

M. Isolos žodžiais, padangos gaus naujus pavadinimus, papildydamos dabar esančią liniją, kadangi prie dabartinio žymėjimo jau visi įprato.

„Jei žiūrėsime į dabartinį padangų diapazoną, tai kitąmet visos jos taps viena pakopa minkštesnės – sakė M. Isola. – Dabar visi supranta, kad superminkštosios yra raudonos, minkštosios – geltonos ir pan. Būtų gaila prarasti šias asociacijas tarp spalvų ir pavadinimų. Todėl jie mes pridėsime dar po vieną minkštą ar kietą sudėtį, tai turime sugalvoti ir naują pavadinimą – kažką panašaus į „superkietosios“.

Mes nenorime revoliucijos. Apskritai, jas būtų galima tiesiog pavadinti A, B, C, D, E, F, G ir H, bet tuomet tektų viską pradėti nuo nulio. Tačiau mes nenorime prarasti tradicijų“.   

Komentarai (5)


ksdkdk
| 2017 Lapkričio 13 d. 19:37
reiktu pora kietesniu komplektu kas uz
maxpower
| 2017 Lapkričio 13 d. 17:31
Keistas sprendimas didint misiniu skaiciu, kai Hardu ir taip nenaudojo, tie patys softai vos ne kaip hardai laiko.
AdressUnknown
| 2017 Lapkričio 13 d. 17:19
Tebūnie 15 mišinių kaip pieštukų PH skalėje. Niekam klausimų nekils su tais super mega giga. 0 minkštos kaip sūris, 15 kietos kaip akmuo.
Jimizz
| 2017 Lapkričio 13 d. 11:11
Supersoft, ultrasoft ir dabar dar megasoft. Wtf gal baigiam cia softintis ir rasom viska tikrais vardais. Hard medium ir soft?
mantazzo
| 2017 Lapkričio 13 d. 08:44
Tai dabar mačiau Twitter Pirelli klausia kokį variantą mes parinktume naujai padangai, kurios spalva rožinė (na kaip buvo COTA, tik dabar ne pakeista spalva o nauja minkščiausia padanga) - MegaSoft, ExtremeSoft ar HyperSoft... Man kažkaip Hyper skamba "greičiau" nei Mega, o tas Extreme išvis netinka.
×

F-1.lt pulsas