Praeityje N. Piquet ne kartą pavartojo rasistinius ir homofobinius komentarus

Praeityje N. Piquet ne kartą pavartojo rasistinius ir homofobinius komentarus
logo 2022 Liepos 02 d. 11:13, Imago-Images

Internete pasirodžius dar vienam interviu, kuris buvo įrašytas praėjusiais metais, paaiškėjo, kad buvęs F-1 lenktynininkas Nelsonas Piquet praeityje ne kartą išsakė rasistinius ir homofobinius komentarus, kalbėdamas apie „Mercedes“ komandos pilotą Lewisą Hamiltoną.

Šios savaitės pradžioje brazilas buvo pasmerktas po to, kai pasirodė 2021 m. pabaigoje filmuota medžiaga, kurioje jis aptarinėjo L. Hamiltono ir Maxo Verstappeno susidÅ«rimą, įvykusį pernai Silverstoune surengtų lenktynių metu.

L. Hamiltoną jis pavadino „neguinho“ - tai, priklausomai nuo konteksto ir temos, gali bÅ«ti tiesiogiai išversta į rasistinį įžeidimą „mažas juodaodis“.

N. Piquet argumentas buvo toks, kad minėtas žodis yra įprastas portugalų šnekamosios kalbos žodis, vartojamas kaip sinonimas žodžiams „vaikinas“ arba „žmogus“. Jis atsiprašÄ— už „neapgalvotą“ komentarą bei norėjo „pasmerkti bet kokias prielaidas, kad šÄ¯ žodį pavartojau siekdamas sumenkinti sportininką dėl jo odos spalvos“.

Tačiau nemaža dalis F-1 pasaulio žmonių brazilo komentarus įvertino kaip rasistinį įžeidimą septyniskart F-1 čempiono L. Hamiltono atžvilgiu, nes kaip daugelis atkreipė dėmesį, kalbėdamas apie M. Verstappeną, vadino jį vardu, tuo tarpu kalbėdamas apie L. Hamiltoną, pasirinko įvairius žodžius, kuriuos galima traktuoti skirtingai.

Tai, kad N. Piquet tyčia arba neapgalvotai kalba apie jam neįtikusius žmones patvirtina dar vienas 2021 m. darytas interviu, kuriame brazilas vėl vartoja tą patį žodį kalbėdamas apie L. Hamiltoną.

Atsakydamas į klausimą apie savo varžovą, buvusį F-1 lenktynininką Keke Rosbergą, brazilas pareiškė, kad pastarasis buvo „a piece of shit“.

N. Piquet taip pat išsakė savo nuomonę apie 2016 m. sezoną, kuomet įveikęs L. Hamiltoną, brito komandos draugas Nico Rosbergas tapo čempionu. Anot brazilo „neguinho“ tuomet tikriausiai buvo pernelyg užsiėmęs „giving ass“. Toks išsireiškimas laikomas homofobišku įžeidimu, reiškiantis, kad žmogus užsiėminėjo seksu su kitais vyrais.

Praeityje Ayrtoną Senną pavadinęs gėjumi bei įžeidęs Nigelo Mansello žmoną, N. Piquet talento stoka, kontroliuojant viešai išsakomas nuomones, neturėtų stebinti.

N. Piquet bus uždrausta lankytis F-1 „paddocke“. Čempionatas, reaguodamas į brazilo komentarus teigė, kad „diskriminaciniai ar rasistiniai žodžiai yra nepriimtini bet kokia forma ir neturi vietos visuomenėje“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392