Prancūzijos GP: Įdomioji statistika

logo 2018 Birželio 26 d. 06:00, Pirelli / LAT Images

Keletas įdomių statistinių faktų po Prancūzijoje pasibaigusių GP lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Paul Ricarde, Lewisas Hamiltonas iškovojo trečiąją „pole“ poziciją šiame sezone ir 75-tąją karjeroje. Lewisas iš „pole“ startavo 34,7 proc. važiuotų lenktynių.

Hamiltonas iškovojo „pole“ 27 skirtingose trasose – tai naujas absoliutus rekordas. Sebastianas Vettelis turi „pole“ 23 skirtingose trasose, Alainas Prostas – 22.

Pirmą kartą istorijoje abi „McLaren“ mašinos ir abi „Williams“ vienu metu nepateko į geriausių kvalifikacijos dalyvių 15-tuką. Didžiosios britų komandos pasitraukė iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Kvalifikavęsis aštuntas, Charie Leclercas uždirbo „Sauber“ komandai pirmą patekimą į kvalifikacijos finalą po 2015 metų Italijos GP etapo, kai Marcusas Ericssonas kvalifikavosi dešimtas.

Laimėjęs Prancūzijos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo trečiąją pergalę sezone ir 65-tąją karjeroje. Hamiltonas užima antrąją vietą reitinge pagal šį rodiklį, nusileisdamas 26 pergalėmis absoliučiam lyderiui – Michaeliui Schumacheriui.

Lewisas Hamiltonas nors kartą iškovojo „pole“ ir laimėjo lenktynes visose trasose, kurios patenka į F-1 2018 metų kalendorių.

Dabar Hamiltonas laimėjo lenktynes 26 skirtingose trasose – tai naujas absoliutus rekordas.

Finišavęs antras, Maxas Verstappenas pasiekė naują pasiekimą olandų lenktynininkams – dabar jie turi daugiau nei 500 taškų (516). Iš jų 489 taškus uždirbo Maxas, o 17 taškų  - jo tėvas Yosas. Olandai užima 14 vietą reitinge pagal iškovotų taškų skaičių, pirmauja jame britai – 8222 taškai.

Finišavęs trečias, Kimis Raikkonenas 40-tąjį kartą karjeroje užlipo ant trečiojo apdovanojimų laiptelio. Suomis yra absoliutus lyderis pagal šį rodiklį, kaip ir pagal trasų skaičių, kuriose jis užlipo ant podiumo – jų tapo trisdešimt. 29 trasose per karjerą ant podiumo lipo Lewisas Hamiltonas ir Alainas Prostas.

„Renault“ pažanga yra akivaizdi  - Paul Ricarde abu pilotai finišavo dešimtuke, uždirbę 6 taškus – dabar komanda turi šešiais taškais daugiau (63) nei per visą praėjusį sezoną (57).

Finišavęs dešimtas, Charlie Leclercas uždirbo pirmus taškus „Sauber“ Prancūzijos GP etape nuo 2005 metų, kai aštuntas finišavo Jacquecas Villeneuve.