R. Brawnas: sprinto kvalifikacija - gera platforma ateičiai

R. Brawnas: sprinto kvalifikacija - gera platforma ateičiai
logo 2021 Liepos 21 d. 20:07, Red Bull Content Pool

F-1 sporto skyriaus vadovas Rossas Brawnas liko patenkintas sprinto kvalifikacija, kuri pirmą kartą buvo surengta praėjusį savaitgalį Silverstouno trasoje.

Dėl naujai atsiradusių varžybų teko pakoreguoti lenktynių savaitgalio formatą. Tad tradicinė kvalifikacija buvo perkelta į penktadienį. O sprinto kvalifikacija, kurios metu sportininkai turėjo įveikti 100 km distanciją, buvo surengta šeštadienį. Jos nugalėtojas, Maxas Verstappenas, „Grand Prix“ lenktynes, vykusias sekmadienį, pradėjo iš „pole“ pozicijos.

„Svarbiausia, kad matėme įdomias lenktynes. Tai lenktynininkai, jie negali savęs pakeisti, tad daro tai, ką geriausiai sugeba“, - sakė R. Brawnas.

„Štai kodėl jie daro tai, ką daro. Matėme keletą puikių dvikovų. Jos buvo trumpos ir aštrios. Komandos neturėjo įtakos tam, kas vyko lenktynėse, nes viskas priklausė tik nuo pilotų. Taigi, nebuvo jokios strategijos, jokių sustojimų. Aš visa tai įvertinau teigiamai. Manau, kad turime tikrai gerą platformą ateičiai.“

Antrą kartą sprinto kvalifikacija bus surengta Italijos GP metu. R. Brawno teigimu, varžybų formato keisti neplanuojama.

„BÅ«tų galima peržiÅ«rėti vieną ar du dalykus, bet nemanau, kad bus kažkas esminio. Mes nenorime keisti savaitgalio formato, nes tai reikštų, kad sirgaliai turės iš naujo prie jo prisitaikyti, o mes to tikrai nenorime.“

R. Brawnas pridÅ«rė, kad ateityje vis dėlto gali bÅ«ti pakeista taškų sistema. Dabar sprinto kvalifikacijos nugalėtojas gauna 3 taškus, antroje vietoje finišavęs - 2, o trečioje - 1.

„Jei atvirai, pradžioje galvojome skirti daugiau taškų. Galų gale apsistojome prie dabartinio varianto. Galvojome apie galimybę sprinto lenktynių nugalėtojui skirti 10 taškų, nes sportininkai turi įveikti trečdalį „Grand Prix“ lenktynių distancijos. Manau, kad apie tai galima diskutuoti.“

„Tai, ką turime dabar, tikrai nėra galutinis variantas. Tačiau pokyčių šiemet tikrai nebus. Bet jei šÄ¯ formatą naudosime ir ateityje, tikrai pagalvosime apie galimybę sportininkams skirti daugiau taškų.“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Andrius/Loreta 0
2. molinis_e 0
3. Aušrius Kučinskas 0
4. tukas21 0
5. monkeyking 0