„Red Bull“ nepasiruošusi iškeisti Verstappeno į Hamiltoną

„Red Bull“ nepasiruošusi iškeisti Verstappeno į Hamiltoną
logo 2019 Kovo 12 d. 12:07, Pexels

Maxas Verstappenas – vienas ryškiausių savo kartos lenktynininkų ir daugelis laukia, jog jau šiais metais jaunasis olandas pakovos dėl „Formulės-1“ pasaulio čempiono titulo. „Red Bull“ komandos vadovui Christianui Horneriui teko atsakyti į nepaprastą klausimą: ar sutiktų jis paleisti Verstappeną iš komandos, jei mainais į jį gautų Lewisą Hamiltoną. Kai kam gali atrodyti stebėtinai, tačiau C. Horneris yra nepasiruošęs Verstappeno iškeisti į penkiskart pasaulio čempioną.

„Už Maxo – ateitis, - pareiškė C. Horneris. – Jam tik 21-eri ir jis nuolatos progresuoja. Ir Maxas, ir Lewisas yra fenomenalūs pilotai. Lewisas yra vienas iš geriausių visų kartų lenktynininkų, Maxas gi laimėdavo lenktynes, tačiau kol kas nekovojo dėl titulo. Tačiau turint galvoje mokėjimą kovoti ir jo greitį, Maxas yra pajėgus lygiomis kovoti su Lewisu.

Antrojoje praėjusio sezono dalyje Verstappenas uždirbo daugiausia iš visų taškų, jei neskaitysime Hamiltono. Tai jo lygio rodiklis. Maxą kritikavo, kai jis pasidavė emocijoms po lenktynių situacijoje su Estebanu Oconu, bet tuo momentu virė aistros. Žmonėms patinka emocijų protrūkiai, todėl jis turi tiek daug sirgalių. Mums nereikia nuobodžių personažų. Savo ruožtu Lewisas yra klasiškas ekscentrikas ir visiems tai patinka.

Mes pagaliau suprantame esmę, kokia turėtų būti „Formulė-1“ po 2020 metų, kai įsigalios naujos taisyklės. Lenktynininkai turi būti šou žvaigždėmis, jie turi išlipti iš mašinų visiškai „nusikalę“. Dabar gi technologijos vaidina per didelę reikšmę“.

Christianas Horneris palietė ir komandų derybų dėl naujojo reglamento ir pajamų paskirstymo su „Liberty Media“ temą: „Chase Carey‘aus užduotis yra kažkuo panaši į Theresos May uždavinį dėl Didžiosios Britanijos išėjimo iš Europos Sąjungos – sprendimo, kuris tenkintų visus, nėra, o laikas eina. Kažkuriuo momentu jiems vis tiek teks priimti sprendimą.

Bernie Ecclestone buvo diktatoriumi, bet kai kuriuo momentu „Formulei-1“ tokio požiūrio ir reikia. Nereikėtų laukti, kad visos komandos sutiks viena su kita, kadangi kiekvienas turi savų interesų. 2021 metų planai turi būti patvirtinti iki birželio pabaigos.

Ecclestone sugrįžimas? Su Bernie niekada negalima sakyti „niekada“. Jei mes kalbėtumėme apie kokį nors kitą 88-erių metų žmogų, tai mažai tikėtina, kad toks sugebėtų sugrįžti į verslą, bet mes kalbame apie Bernie. Gali būti, kad vieną dieną jis vėl nupirks „Formulę-1“. Jis yra geros fizinės formos, jis išsaugojo glaudžius ryšius su komandomis, etapų organizatoriais ir vyriausybėmis.

„Liberty Media“ išsprendė problemas, su kuriomis negalėjo susitvarkyti Ecclestone – technologijas ir socialinius tinklus. Bet jei kalba prasideda apie derybas, tai nesurasi geresnio žmogaus joms vesti nei Bernie“.

Kalbėdamas apie prasidedantį sezoną, Horneris pažymėjo: „Mes nusiteikę optimistiškai kur kas konkurencingesnei  kovai nei ankstesniais metais. Įprastai Melburne būna gana keisti rezultatai, todėl prireiks trejų lenktynių ir tik tada išryškės tikrasis jėgų išsidėstymas. Norėtųsi matyti trigubą kovą dėl titulo tarp Lewiso, Sebastiano Vettelio ir Maxo.

Situacija čempionate priklausys nuo to, kiek efektyviai komandos tobulins savo bolidus iki pat finalinių lenktynių Abu Dabyje. „Ferrari“ dirbs itin intensyviai, bet tikiuosi, kad mes irgi neatsiliksime“.

Christianas Horneris mano, kad Niki Laudos nebuvimas pirmuose sezono etapuose dėl sveikatos neigiamai atsilieps „Mercedes“: „Net iš šalies juntamas Niki nebuvimas. Tai buvo matyti ir iš Toto Wolffo elgesio praėjusių metų sezono pabaigoje, kai Niki jau nebuvo komandoje. Jo būtų trūkę dar labiau, jei kova dėl titulo būtų buvusi kur kas aštresnė. Lauda visuomet mokėjo tinkamai bendrauti su lenktynininkais ir sugebėjo priimti rimtus sprendimus. Jis buvo tikra atrama Toto, kuris periodiškai kreipdavosi į jį pagalbos.

 Niki turi labai didelę patirtį ir jis niekada nebijojo išsakyti savo nuomonę. Be to, juo itin pasitikėjo „Mercedes“ koncerno direktorių taryba. Komanda bus gerokai silpnesnė iki tol, kol Lauda nesugrįš“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794