„Red Bull“ pasamdė psichologus darbui su Y. Tsunoda

„Red Bull“ pasamdė psichologus darbui su Y. Tsunoda
logo 2022 Liepos 07 d. 15:37, Red Bull Content Pool / Getty Images

Po gana nepaprasto debiutinio sezono „AlphaTauri“ sudėtyje japonas Yuki Tsunoda gavo šansą šioje komandoje praleisti dar vienerius metus, be to, sportininkas buvo perkraustytas į Italiją, arčiau komandos bazės Faenzoje.

Šių metų pasaulio čempionate Y. Tsunoda atrodo labiau užtikrintai, tačiau pati „AlphaTauri“ šiek tiek prarado pozicijas peletone, o tai apsunkina ekipos kovą dėl aukštesnio rezultato. Tuo tarpu pats Y. Tsunoda išsaugojo savo agresyvumą, kuris pasireiškia tiek vairuojant lenktyninį automobilį, tiek bendraujant radijo ryšiu.

Praėjusio savaitgalio etape Silverstoune Y. Tsunoda surengė avariją su savo ekipos partneriu Pierre'u Gasly, kai abu sportininkai važiavo pirmame dešimtuke. Dėl to prancūzas turėjo pasitraukti iš varžybų, o pats Yuki gavo baudą ir nusirito žemyn peletone. Šalutine prasme šis incidentas sutrukdė ir Maxui Verstappenui – šis užlėkė ant Tsunodos sparno nuolaužų ir sugadino savo bolido dugną.

„Red Bull“ konsultantas Helmutas Marko papasakojo, kad tokie Y. Tsunodos veiksmai toli gražu netenkina „Red Bull“ vadovybės ir ji nutarė pereiti prie rimtesnių veiksmų.

„Mes organizavome tam tikrą psichologinės grupės pagalbą japonui, kadangi Yuki toliau tęsia keiksmus įveikdamas sudėtingesnius posūkius, o tai atsiliepia jo rezultatui, - aiškino H. Marko.

Austras sulygino jaunąjį Tsunodą su Maxui Verstappenu, kuris ankstyvoje jaunystėje taip pat nesusitvarkė su emocijomis.

„Mūsų ekipoms svarbiausia yra kontroliuoti emocijas, - sakė H. Marko. - Ačiū Dievui, kad Maxas dabar yra ramus. Dabar mūsų problema šioje srityje, o ne tik joje, yra Yuki Tsunoda. Jūs negalite įsivaizduoti, ką jis kalba radijo ryšiu“.

Pats Tsunoda žurnalistams prisipažino, kad nori kuo greičiau pamiršti Didžiosios Britanijos GP etapą: „Labai džiaugiuosi, kad jau po kelių dienų mūsų laukia naujos lenktynės ir Silverstounas bus užmirštas. Aš ten niekaip negalėjau išvengti avarijos starte, o vėliau mes, labai gaila, susidūrėme su Pierre'u. Šį epizodą mes jau apsvarstėme komandos viduje – dabar reikia judėti į priekį“.

Anksčiau „Formulėje-1“ psichologų pagalbos prašėsi ne vienas pilotas – viena iš labiausiai žinomų yra Romaino Grosjeano istorija, kuris praėjusio dešimtmečio pradžioje dažnai patekdavo į avarijas. Taip pat pastaruoju metu psichologinėmis temomis dažnai kalba Lando Norrisas.

Scuderia AlphaTauri
Komanda: Scuderia AlphaTauri 2023 sezono taškai: 84
Variklis: Red Bull Powertrains Važiuoklė: AT03
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778