Red Bull Racing

FAKTAI
Lenktynininkai
11. Sergio Perezas
1. Maxas Verstappenas
Bazė
Milton Keinsas, Jungtinė Karalystė
Komandos vadovas
Christianas Horneris
Technikos vadovas
Pierre‘as Wache
Važiuoklė
RB18
Variklis
Red Bull Powertrains
F-1 debiutas
1997 m.
Pergalės
75
„Pole“ pozicijos
73
Greičiausi ratai
76
Konstruktorių taurės
4
2021 m. Iškovotas pirmasis titulas nuo 2013 m. - pirmą kartą čempionu tapo Maxas Verstappenas. Iškovojusi 11 pergalių iš 22 galimų, „Red Bull“ konstruktorių įskaitoje nusileido tik „Mercedes“.
Red Bull Racing
KOMANDA
Red Bull Racing

Komandos istorija

2005

“Red Bull” koncernas nuperka “Jaguar" komandą.

7-a vieta konstruktorių įskaitoje (D.Coulthardas ir C.Klienas, V.Liuzzi).

2006

7-a vieta konstruktorių įskaitoje (D.Coulthardas ir C.Klienas, R.Doornbosas).

2007

5 vieta (D. Coulthardas ir M. Webberis).

2008

7 vieta (D. Coulthardas ir M. Webberis).

2009

2 vieta.

Lenktynininkai: S. Vettelis ir M. Webberis.

2010

Čempionų titulai lenktynininkų ir komandų įskaitose. 9 pergalės, 15 „pole“ pozicijų.
Lenktynininkai: S. Vettelis, M. Webberis.
2011

Čempionų titulai lenktynininkų ir komandų įskaitose. 12 pergalių, 18 „pole“ pozicijų.
Lenktynininkai: S. Vettelis, M. Webberis.

2012

Čempionų titulai lenktynininkų ir komandų įskaitose. 7 pergalės, 7 „pole“ pozicijos.
Lenktynininkai: S. Vettelis, M. Webberis.

2013

Po nelengvos pradžios komanda dominavo antroje sezono dalyje. Iškovoti čempionų titulai lenktynininkų ir komandų įskaitose. 13 pergalių, 11 „pole“ pozicijų. Pasiektas naujas iš eilės laimėtų lenktynių rekordas – S. Vettelis iškovojo 9 pergales iš eilės. Lenktynininkai: S. Vettelis, M. Webberis.

2014

M.Webberį keičia Danielis Ricciardo. Komandai tai buvo labai sunkus sezonas, dėl ne itin galingos bei nepatikimos „Renault" jėgainės. Vis dėlto D. Ricciardo sugebėjo iškovoti tris pergales, o ekipa užėmė antrąją vietą konstruktorių įskaitoje. Japonijos GP metu paaiškėjo, kad po sezono iš komandos pasitraukti nusprendė S. Vettelis. Lenktynininkai: S. Vettelis, D. Ricciardo.

2015

S. Vettelis paliko komandą, o prie D. Ricciardo prisijungė Daniilas Kvyatas. Ekipai sezonas buvo nesėkmingas, dėl nepatikimo ir galios stokojančio „Renault" variklio. „Red Bull" užima tik 4 vietą Konstruktorių taurėje.

2016

RB12 bolido ir patobulinto „Renault“ variklio, pavadinto „TAG Heuer“, kombinacija leido „Red Bull“ komandai vienintelei sukurti konkurenciją dominuojančiai jėgai sezone - „Mercedes“, kuri 2016 metų sezone laimėjo 19-oje iš 21-no etapų. Kitos dvi pergalės etapuose priklausė „Red Bull“ pilotams, kai Malaizijoje ant aukščiausiojo pakylos laiptelio lipo Danielis Ricciardo, o Ispanijoje - kylanti komandos ir F-1 žvaigždė - Maxas Verstappenas. Debiutavęs „Red Bull“ komandoje 5-ame 2016-ųjų metų etape, pakeisdamas tuometinį komandos pilotą Danillą Kvyatą, ir nugalėjęs jame Maxas Verstappenas tapo jauniausiu visų laikų lenktynių nugalėtoju.

2017

Negalėdama palaikyti čempionų titulą ginančios „Mercedes“ ir grėsmingosios „Ferrari“ siūlomo tempo, „Red Bull“ komanda galutinėje įskaitoje privalėjo tenkintis trečiąja vieta. Iš dalies dėl to kaltas daug problemų sukėlęs ir patikimumo stokojęs „Renault“ variklis. Nepaisant šių sunkumų, Danielis Ricciardo ir Maxas Verstappenas įrodė savo meistriškumą ir kartu iškovojo tris pergales, kuriomis 2017-ųjų čempionate galėjo džiaugtis „Red Bull“.

2018

Nepavykus išspręsti problemų su „Renault“ variklio našumu ir patikimumu, „Red Bull“ tik retai pasitaikančiomis progomis galėjo konkuruoti dėl pergalių etapuose. Danielis Ricciardo laimėjo Kinijoje ir Monake, o Maxas Verstappenas ant aukščiausiojo pakylos laiptelio lipo Austrijoje ir Meksikoje. „Red Bull“ komanda galutinėje įskaitoje privalėjo tenkintis trečiąja vieta, bet su „Honda“ varikliais, prie kurių bus pereita 2019-ųjų metų sezone - grįžo viltis ateityje tikėtis aukštesnių pozicijų ir kovos su „Mercedes“.

2019

Perėjus nuo „Renault“ prie „Honda“ variklių, „Red Bull“ komandai pavyko susigrąžinti galią ir patikimumą. Maxas Verstappenas iškovojo 4-rias pergales 2019-ųjų sezone, o komandoje debiutavęs iš dukterinės komandos atvykęs ir vilčių nepateisinęs Pierre'as Gasly, sezono viduryje buvo pakeistas Alexu Albonu. Vėlyvo sezono pažanga kėlė daug vilčių dėl galimybės mesti iššūkį „Mercedes“ 2020 - ųjų sezone.

2020

Užtikrintai iškovota antroji vieta konstruktorių įskaitoje, daugiau nei 100-tu taškų aplenkus trečiąją vietą paskutiniame 2020-ųjų etape iškovojusią „McLaren“ ekipą. Komandos lyderis Maxas Vertappenas iškovojo dvi pergales ir devynis kartus lipo ant prizininkų pakylos, o jaunasis Alexas Albonas po nesėkmingo sezono, kuriame tik du kartus lipo ant prizininkų pakylos buvo pažemintas pareigose ir tapo atsarginiu komandos pilotu. Jį komandoje pakeitė iki tol kontrakto 2021-iems likęs Sergio Perezas.

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821