S. Domenicali: norime surengti 23 etapus Å¡iemet

S. Domenicali: norime surengti 23 etapus Å¡iemet
logo Birželio 09 d. 11:32, Imago/Scanpix

„Formulės-1“ prezidentas Stefano Domenicali kalbėjo apie šių metų pasaulio čempionato tvarkarašÄio korekcijas ir apie jo linkėjimus visiems F-1 lenktynininkams.

Stefano Domenicali: „Naujų COVID-19 atvejų nebuvimas „Formulėje-1“ sako, kad mÅ«sų darbas yra unikalus. Jei pažiÅ«rėsime, kiek žmonių yra užimta pasaulio čempionate, galima susidaryti vaizdą apie tai, kokiu masteliu mes giname savo verslą pasauliniu mastu. Mes įrodėme, kad nežiÅ«rint į logistikos sunkumus, visos mÅ«sų išvykos į GP etapus yra saugios., mes nesudarome problemų vietiniams gyventojams, o mÅ«sų verslas toliau vystosi.

Mes žadėjome, kad šiais metais įvyks 23 etapai ir aš noriu, kad visos lenktynės įvyktų. Norime įrodyti, kad sugebame įgyvendinti tai, ką pažadėjome. Tik jei pandemija nesutrukdys taip smarkiai, kad tai neleis organizuoti kurio nors etapo. Dabar situacija nėra paprasta, bet neabejokite, kad mes nepasiduosime.

Mums nelengva ir stengiamės veikti priklausomai nuo situacijos. Lengva pasakyti, kad jau dabar reikėtų paskelbti, kas pakeis atšauktą SingapÅ«ro GP, bet kas bus, jei dar atšauks ir Japonijos GP? Apie planus dėl Japonijos etapo, deja, mes viską tiksliai žinosime tik po Olimpiados. Šio mėnesio pabaigoje turime sulaukti naujienų ir dėl Australijos GP. Žinome, kad bus sunku ir mes ruošiame po keletą variantų kiekvienam atvejui. Mums privalu kovoti su tokiais iššÅ«kiais.

Dabar neturime tikslo per sezoną organizuoti po 25 etapus, nors gauname pasiÅ«lymų iš įvairiausių valstybių, norinčių priimti GP etapus. Dabar „Formulėje-1“ viskas yra gerai ir sprendžiant pagal nuotaikas pasaulyje, kol kas nėra poreikio rengti po 25 etapus per metus.

Mums reikia sugalvoti pasaulio čempionato organizavimo strategiją: kokiose regionuose ir šalyse verta skatinti mÅ«sų sportą. Kuo daugiau turėsime galimybių, tuo įdėmiau rinksimės, kur reikia organizuoti lenktynes ir kiekvieno etapo vertė tik didės.

Koks lenktynių skaičius būtų optimalus? Kai tik pandemija užsibaigs, reikės surasti teisingą balansą tarp etapų Azijoje, Afrikoje, Europoje ir Amerikoje. Reikės tiksliai nuspręsti, po kiek varžybų turėtų vykti kiekviename regione.

Mes neskubame, nes nenorime padaryti klaidos. Turime daugiau nei metus ir per tą laiką reikės įsitikinti, kad elgiamės teisingai. Reikia surasti tokius sprendimus, kurie tenkintų absoliučiai visus“.

Stefano Domenicali pridÅ«rė, kad supranta Maxo Verstappeno nepasitenkinimą po pasitraukimo per Azerbaidžano GP, tačiau F-1 vadovas priminė, kad jis dar sezono pradžioje paprašÄ— sportininkų bÅ«ti labai atsargiems su viešais pareiškimais.

„Privalome gerbti „Pirelli“ ir sulaukti galutinių tyrimo rezultatų, - sakė S. Domenicali. - Tikime, kad „Pirelli“ yra pajėgÅ«s sukurti dar efektyvesnes padangas kitų metų bolidams.

Puikiai žinome, kokios gali bÅ«ti neatsargių žodžių, pasakytų netinkamu laiku, pasekmės. Ištaisyti situaciją bÅ«na labai sunku, todėl reikia vengti tokių dalykų. Žinome, kad svarbiausi „propagandistai“ mÅ«sų sporte yra patys lenktynininkai ir jų balsas bÅ«na pats svarbiausias. Žinoma, įmanoma kažkokia trintis ir ginčai – tai dalis žaidimų, kurie mÅ«sų sportą daro tokiu įdomiu“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas