S. Vettelis mano, kad 18 colių padangos pablogins matomumą (1)

S. Vettelis mano, kad 18 colių padangos pablogins matomumą
logo 2021 Rugpjūčio 17 d. 10:58, LAT Photographic

Praėjusį mėnesį Silverstoune Sebastianas Vettelis patyrė pirmąjį įspūdį su 18 colių padangomis, prie kurių „Formulė-1“ pereis jau kitais metais. „Pirelli“ padangų bandymuose jis nuvažiavo 110 ratų ir tai leido jam įvertinti naujųjų padangų pliusus ir minusus.

„Aston Martin“ piloto teigimu, 18 colių padangos užtikrins kur kas kokybiškesnį sukibimą su danga įveikiant lėtus ir vidutinius posūkius, bet, deja, dėl naujų padangų pablogės matomumas.

„Su šiomis padangomis galima ilgiau važiuoti ant ribos ir jos greitai neperkaista, - keturiskart pasaulio čempionas sakė „Auto Motor und Sport“. - Su jomis komfortiškiau atakuoti kelkraščius, o tai pat jos užtikrina kur kas geresnį sukibimą lėtuose ir vidutiniuose posūkiuose. Man pasirodė, kad šias atkarpas naujosios padangos leidžia įveikti greičiau nei dabartinės.

Bet didesnės padangos dar smarkiau blogina matomumą į priekį. Dar daugiau, matomumo zonoje nuolat yra ir veidrodžiai. Būtų geriau, jei galinio vaizdo veidrodėliai būtų tvirtinami prie „Halo“ sistemos. Beje, kai treniravausi su simuliatoriumi, tai taip pat atkreipiau dėmesį, kad su 18 colių padangomis kelkraščių nematyti visai“.

Komandos bandymuose naudojo pereinamąsias bolidų versijas, kurių važiuoklė tik apytikriai adaptuota 2022 m. techninio reglamento reikalavimams. Kai prasidės realių mašinų bandymai, lenktynininkai susidurs su tuo, kad matomumas bus kur kas blogesnis. Esmė ir tame, kad virš priekinių ratų atsiras specialūs išgaubtos formos sparneliai, kurių funkcija – nukreipti sujaukto oro srautą, kuris formuojasi už priekinių ratų, į šonus nuo priekinio sparno.

Šiame sezone beveik visos komandos dalyvauja „Pirelli“ padangų bandymuose. Silverstone tai buvo „Haas“, „Red Bull“ ir „Aston Martin“,o Hungaroringe - „Mercedes“, „McLaren“ ir „Ferrari“, o rugsėjo viduryje ateis eilė „Alpine“. Tuo padangų gamintojai užbaigs bandymų programą ir pradės 18 colių padangų homologavimo procesą.Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
N 7
IP: f56c76a | 08/17 18:07 Atsakyti
Reikes pagalves po sikna...
×

TOP naujienos