„Sauber“ valdybos pirmininkas prabilo apie nesutarimus su komandos vadovu

„Sauber“ valdybos pirmininkas prabilo apie nesutarimus su komandos vadovu
logo 2021 Lapkričio 29 d. 21:18, Sauber

Sauber“ valdybos pirmininkas Pascalis Picci atskleidė, kad nesutarimai su F-1 komandos vadovu Fredericu Vasseuru dėl pilotų pasirinkimo kitiems metams paskatino jį trauktis iš komandos.

P. Picci pastaraisiais metais buvo ypatinga „Sauber“ figūra ir atliko svarbų vaidmenį gelbstint komandą 2016 m., kai ji buvo parduota investuotojams „Longbow Finance“. Jis liko „Sauber holdings“ valdybos pirmininku, kad glaudžiai bendradarbiautų su verslininkų konsorciumu „Islero Investments“, kuriam vadovavo Finnas Rausingas, kai komanda pakeitė pavadinimą į „Alfa Romeo“. Tačiau prieš šių metų Meksikos GP P. Picci nustebino paskelbęs apie atsistatydinimą.

P. Picci teigimu, jis toliau pasitiki komandos savininkais, tačiau neslepia, kad nesutarė su F. Vasseuru.

„Ateityje nenoriu būti siejamas su Frederico Vasseuro komanda“, - sakė P. Picci.

Nors specialistas atsisakė detalizuoti, jis neslėpė, kad viena iš nesutarimo priežasčių buvo lenktynininko pasirinkimas kitų metų sezonui.

„Alfa Romeo“ pasirašė sutartį su F-2 lenktynininku Guanyu Zhou, kuris 2022 m. taps Valtterio Botto komandos draugu. Ne paslaptis, kad sportininkas iš Kinijos su savimi į ekipą atsineš ir nemenką finansinį užnugarį.

Kaip teigia pats P. Picci, jis neturi nieko prieš G. Zhou, tačiau toks komandos sprendimas turės įtakos santykiams su „Ferrari“, kurios pilotų akademijos narys Antonio Giovinazzi ekipai atstovavo pastaruosius kelis sezonus.

„Tai, kaip buvo priimami sprendimai dėl lenktynininkų, buvo viena iš priežasčių, dėl kurių tarp manęs ir dabartinės vadovybės kilo nesutarimų. Man apmaudu, kad Antonio turės palikti komandą, bet džiaugiuosi, kad atvyks Zhou. Pažįstu jį ir jo šeimą nuo tada, kai norėjome jį priimti į „Sauber“ lenktynininkų akademiją.“

Nepaisant to, jog nesutarė su komandos vadovu, P. Picci teigimu, jis visiškai pasitiki „Sauber“ savininkais, kurie po derybų su Michaelu Andretti patvirtino savo įsipareigojimus komandai.

Kalbėdamas apie tai, kodėl pastarieji svarstė apie pardavimą, P. Picci sakė: „Tai, kas įvyko Belgijos GP metu, mums vis dar yra atvira žaizda. Lenktynėse, kurių metu sportininkai įveikė vos kelis ratus ir tai padarė tik važiuodami paskui saugos automobilį, „Williams“ iškovojo daug taškų ir atėmė iš „Alfa Romeo“ beveik bet kokią galimybę susigrąžinti poziciją konstruktorių įskaitoje. Tai, kas įvyko Spa trasoje, mums buvo svarbus lūžis. Taigi, tai buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios kilo minčių parduoti komandą.“

Derybos su M. Andretti žlugo, nes „Sauber“ savininkai nenorėjo atsisakyti visiškos komandos kontrolės. P. Picci tiki, kad F. Rausingas elgiasi teisingai.

„Jis gali laisvai priimti sprendimus, jis atstovauja akcininkams ir yra patikimas žmogus, kuris įdeda visą savo aistrą ir energiją. Finnas man išlieka toks pat patikimas, kaip ir kiti įmonei atstovaujantys žmonės. Nuoširdžiai linkiu kuo geriausio visai komandai. Esu ramus dėl komandos ateities, nes jos savininkai yra entuziastingi ir labai aistringi žmonės, kurių prioritetas yra komandos darbuotojų apsauga. Todėl mano atsistatydinimas jokiu būdu neturėtų tapti „Sauber“ darbuotojų nerimo priežastimi.“


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas