Saudo Arabijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Gruodžio 07 d. 13:53, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Džidoje pasibaigusio Saudo Arabijos GP etapo...

Kvalifikacija

Lewisas Hamiltonas laimėjo kvalifikaciją Saudo Arabijoje, iškovodamas penktą „pole“ sezone ir 103-čią karjeroje. Trasa Džidoje tapo 32-aja iš 36, kurioje Hamiltonas lenktyniavo ir iškovojo „pole“. Tai buvo 290-ta „pole“ britų lenktynininkams „Formulėje-1“. Pirmą kartą nuo sezono pradžios Levisas iškovojo „pole“ dvejose lenktynėse paeiliui.

Valtteri Bottas kvalifikavosi antras, ketvirtą kartą sezone ir 82-tąjį istorijoje „Mercedes“ sportininkai užėmė visą pirmą staro eilę.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias, tik septintą kartą sezone nepatekdamas į pirmą starto eilę.

Ketvirtoji Charleso Leclerco vieta – geriausias jo rezultatas kvalifikacijoje nuo Turkijos GP, aštuntą kartą sezone jis startavo pirmame ketvertuke.

Yuki Tsunoda ryškiai pasitempė ir penktą kartą per pastaruosius šešis etapus pateko į kvalifikacijos finalą.

Estebanas Oconas kvalifikavosi devintas, aplenkdamas „Alpine“ komandos partnerį Fernandą Alonso. Dabar „Alpine“ komandoje rezultatas yra 11:10 ispano naudai, taigi šios pačios įtempčiausios kovos ekipos viduje likimas bus nuspręstas paskutiniame etape Abu Dabyje.

Danielis Ricciardo kvalifikavosi 11-tas ir antrame GP paeiliui iškrito iš kovos antroje kvalifikacijos dalyje.

Lance'as Strollas parodė 18-tą laiką ir ketvirtą kartą iš penkių paskutinių etapų iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje. Pirmą kartą sezone abu „Aston Martin“ pilotai nepateko į antrą kvalifikacijos dalį.

Lenktynės

Lewisas Hamiltonas nugalėjo Saudo Arabijos GP etape, iškovodamas trečiąją pergalę paeiliui, aštuntą šiame sezone ir 103-čią karjeroje.

Džidoje Hamiltonas susilygino su Maxu Verstappenu pagal taškų skaičių. Antrą kartą „Formulės-1“ istorijoje du pretendentai į čempiono titulą į sezono finalą atvažiuoja su vienodu taškų skaičiumi. Pirmą kartą tai buvo 1974 metais, kai Emersonas Fittipaldi („McLaren“) laimėjo titulą prieš Clay'ų Regazzoni („Ferrari“), finišuodamas penktas per JAV GP.

Maxas Verstappenas finišavo antras, 59-tą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo. Tiek pat podiumo vietų turėjo Nigelas Mansellas. Maxas 17-tą kartą šiame sezono užlipo ant podiumo, pakartodamas rekordinius Hamiltono, Vettelio ir Michaelio Schumacherio pasiekimus. Jei Verstappenas užlips ant podiumo Abu Dabyje, tai bus F-1 rekordas, tačiau anksčiau etapų skaičius būdavo mažesnis.

Valtteri Bottas finišavo trečias, 67-tą karjeroje iškovodamas vietą ant podiumo, dalyvaudamas šimtajame etape už „Mercedes“ komandą.

Būtent tokia tvarka – Hamiltonas-Verstappenas-Bottas šis trejetas ant podiumo užlipo 7-tą kartą istorijoje. Daugiau podiumų turėjo trejetas Hamiltonas-Rosbergas-Vettelis – aštuonis.

Estebanas Oconas finišavo ketvirtas, trejose lenktynėse paeiliui uždirbdamas taškus. Dvikova tarp „Alpine“ sportininkų yra labai aštri ir kol kas nugali patirtis – Fernandas Alonso lenkia prancūzą kvalifikacijose 11:10, o asmeninėje įskaitoje turi 5 taškais daugiau. Įdomu, kad viskas bus nuspręsta paskutiniame etape.

Danielis Ricciardo lenktynes užbaigė penktas, pirmą kartą uždirbdamas taškus keturiuose paskutiniuose etapuose.

Pierre'as Gasly finišavo šeštas, aštuntą kartą sezone užbaigdamas varžybas pirmame šešetuke.

Devintoji Antonio Giovinazzi vieta buvo pati geriausia jam šiame sezone, išeidamas iš „Alfa Romeo“ komandos italas tik antrą kartą šiemet gavo taškų.