Scottas Speedas

Scottas Speedas
FAKTAI
Gimė
1983-01-24 (JAV)
Ūgis
177
Svoris
69
Lenktynės
18
Debiutas
2006, Bahreino GP, “Toro Rosso”
Pergalės
0
„Pole“ pozicijos
0
Debiutas
2006, Bahreino GP, “Toro Rosso”
Geriausi rezultatai
20 vieta, 2006
Scottas Speedas
PILOTAS
Scottas Speedas

Turint tokią pavardę (Speed – angl. greitis) sunku įsivaizduoti žmogų esant kuo nors, jei tik ne lenktynininku. Ir Scottas Speedas būtent toks ir yra.

Pradėjęs savo karjerą nuo kartingo (1993 m.) jau po dviejų metų Speedas tapo nacionalinės reikšmės varžybų nugalėtoju, o artimiausiais šešiais sezonais – daugelio tokių varžybų bei čempionatų laimėtoju.

2001-ais Scottas pradėjo lenktyniauti automobiliais, jis dalyvavo „Russell Racing”, kur tapo čempionu, vėliau “Barber Dodge” ir “Formula Mazda” pirmenybėse.

2002-ais Scottas buvo išrinktas į „Red Bull“ vykdomą amerikiečių lenktynininkų paieškos programą. Tai padėjo jam jau kitąmet debiutuoti Didžiosios Britanijos F-3 čempionate.

2004-ais metais amerikietis koptelėjo dar aukščiau – jis tapo Vokietijos „Formulės Renault“ ir „Formulės Renault Eurocup“ čempionu. Tuo pat metu Scottas jau bandė JAV vykstančios IRL serijos „Red Bull Cheever Racing” ekipos bolidus.

Tačiau jis nepasuko tėvynėn, o liko Europoje, kur puikiai pademonstravo savo sugebėjimus GP2 (buvusioje F-3000) pirmenybėse ir kelis etapus buvo trečiuoju „Red Bull“ F-1 ekipos pilotu.

Šįmet Scottas debiutuoja „Formulėje-1“. Jis pilotuos „dukterinės“ „Red Bull“ ekipos „Toro Rosso“ bolidus.

TOP naujienos