Senna VS Prost

Jūs esate čia:
2005 Lapkričio 13 d. 22:05

Nezinau matet ar ne. Ieskojau neradau niekur F-1.lt diskusijose sitos nuorodos taigi gal nebusit mate :D
Vien zo. Protingo zmogaus idomi nuomone ir palyginimas (bent jau man patiko): http://www.prostfan.com/senna1.htm

P.S. Prosto ir Senos atzvilgiu esu nesaliskas :)

2005 Lapkričio 13 d. 22:12

Nu pasakysiu tiek, cia tas pats kas ir klausimas, kas pirmiau? Vista ar kiausinis? As gi galiu teigt kad MS yra geriausias, betgi vistiek atsiras Renault ar McLaren fanu kurie teigs priesingai, tad sis klausimas yra be konkretaus atsakymo:D

2005 Lapkričio 13 d. 22:17

Godzilla VS KingKong?:)

2005 Lapkričio 13 d. 22:51

Diskusija gali gyvuoti tol, kol nevirs pjautynėmis. Nuoširdžiai tikiuosi, kad nevirs...

2005 Lapkričio 13 d. 22:58

I doubt:D

2005 Lapkričio 14 d. 01:06

Kaip smagu matyt priesingybe tiems padefaultu Senna aukstinantiems puslapiams.

2005 Lapkričio 14 d. 08:58

Puslapis vietomis tai konkretus sh... toks pats sh, kaip ir tame kur butu varoma ant Prosto... objektyvumo minimumas

2005 Lapkričio 14 d. 09:28

vieno dalyko gailiuosi,kad neteko jų kovų stebėti tiesiogiai...

2005 Lapkričio 14 d. 10:20

puslapi kure statistikos megejas..
is esmes vertinant du pilotus statistika naudoti nelabai reikia, o dar geriau - ju isvis nelygint.

2005 Lapkričio 14 d. 11:36

Gal kas galit duoti kokio padoresnio linko nuoroda kur laimi AS?

2005 Lapkričio 14 d. 17:02

Šališkas puslapis, komentarai surinkti vien prieš Senną, pasimėgaujant dar tokiais prieš vėją pučiančiais asmenim kaip brazilais nekenčiančiais Sennos.

Statistika visai ne į temą čia prie lyginimo, nes absoliučiai visi prosto čempai buvo paimti su nenugalimais bolidais. Pamirštama ir tai kad Prostas vos nukritus lašui lietaus ant trasos būdavo arba paliktas Sennos per didžiulį atstumą, arba pasitraukęs iš lenktynių.

Minima kad 1989 suzukoj prostas nevingiavo, bet kažkaip tai pamirštama kad būtent jis susilyginus bolidams pasuko vairą į sennos pusę dar gerokai prie š posūkį ir išstūmė jį ant kerbo dėl ko abu ir išlėkė.

1990 suzukoj kaltinamas Senna dėl avarijos. Taip, jis prostą išstūmė, bet vėl pamirštama pole pozicijos afera, kai antrus metus iš eilės prostas buvo per jėgą kišamas į čempionus. Gal ir ne argumentas prieš išmušimą iš trasos, bet jei jau toks detales renkantis puslapis, tai kodėl nepaminėt? ar baisu tiesos jiems?

To frico surinktos avarijos susiję su senna. Visų neatsimenu, bet gerai žinau kas buvo 1986 Rio, kadangi anti-senniniu puslapiu besidžiūgaujantis Minzz privertė išstudijuot. Mansellui buvo palikta vietos dar netgi daugiau negu bolido pločiui reikėjo, bet jis pats neišsilaikęs išslydo. Identiška 2003 Nurburgringui JPM-MS. Tik tiek kad lenkė ne tas ne tą.

Apie "Senna is an asshole" komentarus nešneku, man primena čia 14 metų MS mylėtoją važiuojantį ant JPM. (Arba atvirkščiai).

O kas dėl AS laiminčio nuorodos, manau tokių net nereikia daryt, nes visi faktai, kurie nesiremia skaičiais ar desperatišku putimu prieš vėją iš kažkokios kvailos neapykantos, eina ir taip Sennos naudai.

2005 Lapkričio 14 d. 17:20

o wialnas matosi irgi kad saliskas kazkieno atzvilgiu :D as tai nei vieno nepalaikau nes namaciau kaip jie lenktyniaudavo ir man giliai dzin kuris ten is ju geresnis :) praeitimi gyvent negerai :) ir tiek reikia ziuret kuris dabar geriausiasir t.t. :)

2005 Lapkričio 14 d. 17:31

Tachka, šališkas negimiau. Realūs įvykiai suformavo nuomonę apie vieną, apie kitą ir apie jų abiejų kovas.

2005 Lapkričio 14 d. 17:34

Ai ir dar dėl praeities. Kalbant apie F1 tai praeitim verta pagyvent, nes dabartis praeičiai toooli gražu neprilygsta. Ir dabar geriausi F1 tikrai ne visada nusipelno "World Champion" užsivadinimo, kaip ir parodančio kad jis - geriausias driveris pasauly. Kitaip nei praeity.

2005 Lapkričio 14 d. 17:43

Wialnias>> ,,Nesiparink".Tema atsirado tik dėl to, kad nelabai yra apie ką kalbėt.O ir čia nematau prasmės ginčytis.Geri buvo abu,nors man tai ,,dzin" dėl abejų. :)

2005 Lapkričio 14 d. 18:04

Straipsnis tikrai prastas.

O jei apie pacia tema, tai man butent Alaino Prosto atsiminimuose A.Senna kazkodel visuomet atrodo labiausiai panasus i ta, koks jis is tiesu buvo, tiesiog jie mano nuomone labiausiai atskleidzia A.Senna kaip asmenybe...Ir jau tikrai ne tik is blogosios puses kaip gali atrodyti.

Lyginti siuos pilotus yra labai sunku.Manau, jie abu buvo verti vienas kito.Tik ju vaziavimo stiliai labai jau skirtingi.Apie A.Sennos talenta jau prikalbeta ir prirasyta begales, o A.Prostas neretai nepelnytai pamirstamas.Vienas geresniu straipsniu apie Prosta - http://www.ddavid.com/formula1/ramble5.htm

2005 Lapkričio 14 d. 18:21

Man del Sennos nei silta nei salta. Tiesiog tuo paciu atsakau tiems, kurie vaziuoja ant mano megstamo piloto - dauguma ju - Sennos fanai. Uz gera geru.

2005 Lapkričio 14 d. 18:31

Vat Minzz pripažinai. Būtent atsakai už gerą geru ant MS varantiems Sennos fanams, ieškodamas kažkokių būtų/nebūtų nuodėmių, o ne objektyviai vertini Sennos karjerą. Tame ir skirtumas. O kad ant tavo yra važiuojama irgi kartais persistengiant, neneigiu, bet čia jau kita istorija ir asmeniniai santykiai, o ne dviejų pilotų lyginimas.

zx, hmmm, o ar aš parinuos? Tema n kart geresnė už bet kurį iš šitų dabar visų privisusių "fanklubų", kurie va iš tikro mane ir parina. Čia nors yra apie ką diskutuot. Tikiuosi bus ir su kuo. :)

Viki, labai teisingai pašnekėta. Sennos karjeros ir gyvenimo pabaigoj jie būtent buvo kaip bene geriausi draugai. Ir Prostą yra už ką vertint, jis buvo profesorius, nes važiuodamas galėjo atlikt profesoriaus lygio skaičiavimus. Ką vien reiškia jo finišai turbinų laikais, kai benzas pasibaigdavo iškart po finišo linijos. Bet tam tikrais svarbiais aspektais, mano nuomone, jis Sennai stipriai stipriai nusileido ir dėl to būtent mano tokia nuomonė.

2005 Lapkričio 14 d. 18:35

Tiesa sakius iki sennos zuties as buvau uz ji, taciau visgi manau jei sena butu nezuves jis nebutu toks populiarus kaip dabar! Galeciau drasiai teigti, jog senna po mirties tapo legenda, kokiu prostas tikrai nera laikomas! O kad senna neturejo lygiu lietaus salygomis tai true!

2005 Lapkričio 14 d. 18:50

wialnias>as irgi manau, kad yra aspektu, kuriuose A.Prostas nusileido A.Sennnai, buvo ir priesingai.Bet idomiausias yra tas, kad vienas kitam jie veik niekada nenusileisdavo:)

2005 Lapkričio 14 d. 18:54

Priezasciu nemegt Sennos turiu pakankamai ir be "kaip sauksi, taip atsilieps".

2005 Lapkričio 14 d. 18:59

wialnias>"...kai antrus metus iš eilės Prostas buvo per jėgą kišamas į čempionus".ir kuo tu grindi tokia nuomone?sutinku, kad Prostas neretai siek tiek pavydejo Sennai ir galbut nenorejo nusileisti is sportinio pykcio ar siaip,bet kisamas niekada jis nebuvo.Priesingai, Ayrtonas megavosi Hondos simpatijomis.

2005 Lapkričio 14 d. 19:04

Manau, lyginti Prostą su Senna tas pats, kas lyginti obuolius su apelsinais. Per daug skirtingi dalykai. Reikia pripažinti jų abiejų sugebėjimus, nors šiaip tiesa, kad Senna buvo kiek "nešvaresnis" lenktynininkas, o Prostas buvo šiek tiek inteligentiškesnis. Tiesiog skirtingi iš pagrindų stiliai. Kaip Fernando ir Kimis (tik tada mastai buvo kur kas didesni) - vienas sau ramiai važiuoja ir nuvažiuoja, kitas yra agresyvesnis vairuotojas ir nevengia paspausti iš paskutiniųjų, bet technika dėl to kenčia labiau, dėl to ir DNFų daugiau. Vėlgi, galim sakyti ką norim, bet jų palyginti neįmanoma.

Tikiuosi, kad nepaisant mano ekskurso į dabartį, tema visgi nenukryps ;)

2005 Lapkričio 14 d. 19:11

wialnias> matai tu AS matei gyvai juo zavejaisi ,o man beveik neteko, todel butu idomu pamatyti kazka panasaus AS naudai. Mano manymu AS sudievintas lenktyninkas del zuties, o siaip eilinis kaip ir visi geri lenktyninkai ka labai vaizdziai pademonstravo nurodytas webas.

2005 Lapkričio 14 d. 19:28

Atleisk,carnifex,obuoliai su apelsinais tai dar gal,tačiau F.irK.? Mačiau per Discovery kanalą laidą būtent apie A.S. ir A.P. Gana neblogai ir nešališkai padaryta.Kadangi tas kanalas dažnai kartoja savo laidas,siūlau pasekti programą ir pasižiūrėti tiems,kas apie tas kovas žino tik teoriškai.

2005 Lapkričio 14 d. 19:29

Viki, grindžiu tokią nuomonę tuo, kad mat kiek Ayrtonas mėgavosi Hondos simpatijomis tai žino tik vidaus asmenys, o kiek Prostas mėgavosi FIA, konkrečiai Jean-Marie Balestre simpatijom, visi pamatė 89-90. Visų pirmą vietoj to, kad labiau nusižengęs AP nebuvo nubaustas 1989, o vietoj to nubaudė Senną. 1990 suzukoj kai Senna iškovojo pole, pirmą poziciją kažkaip netikėtai prieš lenktynes nutarta buvo perkelt į dulkėtą trasos pusę, dėl ko tas pole'as tapo bevertis. Manau pakankamai akivaizdu kas ir kaip.

xr3, gyvai nemačiau ir nesižavėjau, nes tada, kai jis buvo savo lenktyniavimo viršūnėj, dar nežinojau kas yra F1. Ačiū Dievui teko proga peržiūrėt didžiąją dalį tų laikų lenktynių per paskutinius pora metų. Todėl nuomonė labai trumpa, jis nebuvo vien dėl žūties sudievintas.
Užtenka pažiūrėt 1993 Europos GP ir 1984 Monaką, kur yra aiškiausi pavyzdžiai dviejų pilotų palyginimo. Pirmu atveju Senna su daug prastesniu Mclarenu ir slickais tvarko Prosto daug stipresnį Williamsą su šlapiai dangai padangom, o antru atveju naujokėlis Senna Monake pasiveja autoritetą Prostą per liūtį, aplenkia, bet dėl pastarojo baimės ar tai važiuot per liūtį ar pralaimėt lenktynes naujokui, jos buvo sustabdytos ir Sennai buvo skirta tik antra vieta.

2005 Lapkričio 14 d. 20:39

Manau cia reikia prideti visa 1993 sezona, kaip graziai bent kiek dregnesneje trasoje kibiras Mclarenukas dare prikista elektronikos Williamsa o kartais ne tik slapioje...

2005 Lapkričio 14 d. 20:52

wialnias>as manau, kad 89-tuju epizode Alainas taip pasielge tycia del nuoskaudu tame sezone,bet tikrai nebuvo to suplanaves is anksto.Ir tai nebuvotokia sitauacija, kurioje butu galima vienareiksmiskai pasakyti, kad kazkuris yra kaltas. Bet kadangi teisejai ir taip jau isstume brazilo automobili is zvyro, tai Ayrtono diskvalifikacija buvo neisvengiama. Prostas irgi kovojo su taip vadinama "neteisybe", tas poelgis nebuvo visiskai svarus…Prostas irgi nebuvo "bejausmis" profesorius.Galbut FIA labiau palaike Alaina, galbut, bet, mano nuomone, tai turejo simtus kartu maziau itakos sezono rezultatams negu vadinamosios Honda simpatijos.
Del 1990 starto poziciju pakeitimo, as nesidomejau, kodel ir kaip staiga pries lenktynes ir Senna padare tai, ka jis mane esant teisinga, daugybe spaudos atstovu ir pareigunu tam pritare.Tu teisus, Jean-Marie Balestr'o neva saliska sprendima mate visi, o to kaip elgesi pats Ayrtonas 89-tais + Honda zino tik "vidiniai" asmenys.

2005 Lapkričio 14 d. 21:15

Na taip, gal ir Prostas kokių tai nuoskaudų turėjo ir nenorėjo kad jį aplenktų dėl to sukėlė tą 89 avariją. Bet Senna irgi nemažesnę nuoskaudą turėjo 1990 kai po atidirbto sezono jam tiesiai iš panosės bandė ištraukt praktiškai gyvenimo tikslą - tapt pasaulio čempionu. Todėl galima teigt, kad rezultatas - 1:1.

2005 Lapkričio 14 d. 22:27

Nelabai ką beatsimenu iš tų laikų, o ir informacijos ne jūros tebūdavo, tačiau, kiek pamenu, iš A.Sennos telemetrijos buvo įrodyta, jg jis nė nemėgino stabdyti, o tiesiog mynė tapkę iki galo, iki susidūrimo (beje, vėliau jis pats patvirtino taranavęs), tad dėl to sąmokslo man didelės abejonės kyla. Jei jau J-M B būt norėjęs čempionu AP padaryt, tereikėjo surinkti komisiją ir padaryt Airtonui 97 MS variantą (beje, su tuo variantu aš sutinku). Bet nepadarė. Kaži kodėl ? nemanau, kad geras dėdė buvo. O va kuris geresnis, AP ar AS, nežinau. Matyti neteko, iš skaitymo vaizdo nensusidarysi, pasižiūrėjęs kelias geresnes lenktynes - taip pat. Reikia virti tame katile, sekti kelis metus, tada spręsti.

2005 Lapkričio 14 d. 23:15

xr3 > "Mano manymu AS sudievintas lenktyninkas del zuties, o siaip eilinis kaip ir visi geri lenktyninkai" Labai gerai pastebeta. Gal AS ir nebuvo visiskai eilinis lenktyninkas jis pasizimejo neeiliniu talentu ir charakteriu kas ji labiausiai ir iskyre is visu. Ir butent ta tragedija nutikusi pacioje jo karjeros virsuneje ir sukure mita apie ji kaip apie legendini pilota kuris taip niekad ir nenusirito zemyn, visa laika vaziavo labai gerai ir puikiai. Galbut, pabreziu GALBUT jei tos baisios tragedijos nebutu ivyke jis kaip ir daugelis praeityje garsiu pilotu butu tiesiog atejus laikui pasitraukes ir dabar niekas jo taip neausktintu. Tik prisimintume kaip puiku pilota pasiekusi nemazai rekordu ir pan. dabar jis gal vaziuotu GP Mastres ir kovotu su likusiais veteranais :) Na siap cia galima daryti milijonus prielaidu ir pan. bet, kad zudis paciame jo populiarumo ir karjeros apogejuje + neeilinis charakteris + 10-etis po zuties ji paverte legenda, kuriu visur ir visada atsiranda...

2005 Lapkričio 15 d. 16:30

MS>> mano manymu jei ne ta jo zutis, tai jis dabar butu ne 3 kart o 5 maziausiai, o MS tikrai butu ne daugiau 5 kartu, tai va... net ir statistika zymiai pasikeistu...

2005 Lapkričio 15 d. 17:20

skautas>>Ką tu sakai? Ar tik ne,kas būtų,jeigu būtų? O gal A.S. ,,Ferrariuose" būtų dar pasivažinėjęs? Vaikiškos,mano manymu,bet kokios prielaidos.Žuvo žmogus.Dabar yra taip,kaip yra.

2005 Lapkričio 15 d. 19:11

zx>> pala vieni prielaidas gali daryti, kiti ne ???

2005 Lapkričio 15 d. 19:20

Prašom į sveikatą.Aš tik sakau,kad vis tiek nieko nebepakeisi.

2005 Lapkričio 15 d. 20:02

tai du didžiausi egoistai trasoje,tik panašu,kad Senna buvo greitesnis...kiek titulų dabar turėtų nesvarbu,bet jeigu būtų įkūres kokią nors SennaTeam,manau ji nebūtų subankrutavus...

2005 Lapkričio 15 d. 22:53

Nugi vistiek nenuspresit kas cia geresnis buvo:)
O ka rodo statistika galit pazet cia http://www.4mula1.ro/compare/driver
ne kazin kas bet visai idomu:)

2005 Lapkričio 16 d. 20:46

Idomi diskusija, ir labai apibendrintai galima butu pasakyti kad po daug suviu pro sali 'Senelis' pataike labai neblogai :goodjob:

2005 Lapkričio 16 d. 23:08

Senelis> is ko sprendi, kad butu nesubankrutavus?

2005 Lapkričio 16 d. 23:17

iš to,kad Frankas Wiljamsas,Senną apibūdina kaip verslininką ir dar manau daugelis rėmėjų būtų norėje pasišildyti po Sennos vardu...Prostas svaigo apie nacionalinę komandą,kas versle yra gana neprotinga...

TOP naujienos

F-1.lt pulsas