Silverstounas svarsto galimybę atsisakyti F-1 lenktynių (3)

Silverstounas svarsto galimybę atsisakyti F-1 lenktynių
logo 2017 Sausio 06 d. 00:06, Getty Images
Silverstouno trasos savininkai svarsto galimybę pasinaudoti galiojančioje sutartyje esančia sąlyga ir atsisakyti galimybės ateityje rengti Didžiosios Britanijos GP lenktynes.
Kontrakte esantis punktas leidžia minėtos trasos savininkams BRDC nutraukti sutartį 2019 m. gale. Bet apie tokį sprendimą trasos vadovai F-1 komercijos teisių valdytoją Bernie Ecclestone‘ą turi informuoti iki šių metų Didžiosios Britanijos GP lenktynių.
Apie punktą sutartyje, leidžiantį nutraukti kontraktą anksčiau laiko, buvo žinoma jau seniai. Kasmet didėjant mokesčiams, galimybė atsisakyti F-1 lenktynių Silverstouno trasos savininkams su kiekvienu sezonu skamba vis patraukliau.
Iki šiol galiojanti 17 metų trukmės sutartis buvo pasirašyta dar 2009 metais. Apie galimybę nutraukti kontraktą BRDC kasmet priverčia susimąstyti punktas, pagal kurį kiekvienais metais Silverstouno savininkai turi mokėti 5 proc. didesnį mokestį. Britai nėra vieninteliai, kurie pagal galiojančią sutartį yra įsipareigoję kasmet mokėti vis didesnius mokesčius.
Kalbos apie tai, kad Silverstounas gali atsisakyti galimybės ateityje rengti F-1 lenktynes visiškai nejaudina B. Ecclestone‘o, kurio teigimu, Didžiosios Britanijos GP varžybos galėtų vykti kitoje trasoje.
„Jeigu jie nori pasinaudoti sutartyje esančia sąlyga, mes nieko negalime pakeisti“, – kalbėjo B. Ecclestone‘as.“
„Dviejų trasų atstovai buvo su manimi susisiekę dėl galimybės ateityje rengti Didžiosios Britanijos GP lenktynes. Be jokios abejonės, mes ir toliau norėtume rengti F-1 varžybas Didžiojoje Britanijoje. Bet kas liečia Silverstouną, mes nieko negalime padaryti.“
Teigiama, kad pernai į Silverstouno trasą stebėti F-1 lenktynių buvo atvykę 140 tūkst. žiūrovų. Bet panašu, kad net ir tokie skaičiai yra menka paguoda žiedo savininkams.
Silverstounas nėra vienintelis svarstantis galimybę atsisakyti F-1 varžybų. Jau anksčiau buvo skelbta, kad po 2018 m. „Formulės-1“ tvarkaraštyje greičiausiai nebeliks Malaizijos GP. O kitais metais galime nebepamatyti F-1 lenktynių Singapūre.

Komentarai (3)


Larensas
| 2017 Sausio 06 d. 23:57
tai ans dar neišperėts buvo, kai po 16 etapų būdavo.
1_Protingas
| 2017 Sausio 06 d. 20:32
irmai > matyt kad blefuoja - nes vietoje ankstesnių 16 dabar turim vos 20, 22 etapus. Tai aiškus ženklas, kad nieks nenori etapo, tik senis visus apgaudinėja...
irmaz
| 2017 Sausio 06 d. 08:43
Manau senis blefuoja kalbėdamas apie kitas, lenktynes rengti norinčias trasas