Singapūro GP: įdomioji statistika

logo 2017 Rugsėjo 19 d. 06:00, Pirelli/LAT Images

Keletas įdomių statistikos faktų po pasibaigusių lenktynių Singapūre.

„Pole“ pozicija Sebastianui Vetteliui tapo ketvirtąja Singapūro GP etape,  trečiąja šiame sezone ir 49 jo karjeroje. Įdomu tai, kad tris praėjusias lenktynes Singapūre, kuriose Vettelis startavo iš „pole“ pozicijos, jį atvedė iki pergalės.

Geriausias Vettelio laikas kvalifikacijoje Singapūre – 1:39.491 sek. yra net 3 sekundėmis geresnis, nei pernai parodė kvalifikaciją laimėjęs Nico Rosbergas (1:42.584 sek.)

Vettelio „pole“ tapo 213-ąja „Ferrari“ varikliams – jie susilygino su „Renault“ pagal šį rodiklį. Tik vieną „pole“ poziciją su „Ferrari“ varikliais iškovojo bolidai ne su „Ferrari“ važiuokle – kai Vettelis 2008 metais Monzoje laimėjo kvalifikaciją prie „Toro Rosso“ mašinos vairo.

Kvalifikavęsis antras, Maxas Verstappenas pasiekė geriausio rezultato sau šioje trasoje. Praėjo lygiai metai, kai „Red Bull“ pilotai startavo iš pirmos eilės – 2016 metais tai taip pat atsitiko Singapūre.

Lewisas Hamiltonas trečią kartą Singapūre užėmė 5 vietą kvalifikacijoje – tai pats blogiausias jo rezultatas šioje trasoje, kurioje jis tris kartus startavo iš „pole“ pozicijos.

Laimėjęs lenktynes Singapūre Hamiltonas iškovojo trečią pergalę paeiliui, septintą šiame sezone ir 60 savo karjeroje. Antrą kartą karjeroje Lewisas laimėjo lenktynes startavęs iš žemesnės nei 4-toji vieta – pirmoji tokia pergalė pasiekta Didžiosios  Britanijos GP etape 2014 metais, kur jis startavo šeštas.

Hamiltono pergalė ir Vettelio pasitraukimas leido Lewisui padidinti jo pranašumą asmeninėje įskaitoje iki 28 taškų. Tokio didelio pranašumo čempionato lyderis šiemet dar neturėjo, bet Sebastianui pavykdavo likviduoti ir didesnį atsilikimą. 2010 metais jis nusileido Hamiltonui 31 tašku likus 6 etapams iki sezono pabaigos, o 2012 metais pralaiminėjo F. Alonso 39 taškus likus 7 etapams iki pabaigos, bet abiem atvejais Vettelis tapo čempionu.

Po Vettelio pasitraukimo, Hamiltonas liko vieninteliu pilotu šiais metais, kuris nuvažiavo visą šių metų lenktynių distanciją. Antras pagal nuvažiuotą šiais metais distanciją – Estebanas Oconas iš „Force India“ - 828 ratai prieš 834 Hamiltono ratus. Tik jie dviese finišavo visuose šių metų etapuose.

Hamiltono pergalė Singapūre tapo 60-tąją „Mercedes“ važiuoklei hibridinės turboeros metu.

Geriausias Hamiltono nuvažiuotas ratas (1:45.008 sek. 55 rate) yra daugiau nei dviem sekundėmis geresnis už ankstesnį šios trasos rekordą, pasiektą pernai Danielio Ricciardo (1:47.187 sek. 45 rate).

Hamiltonas 19 lenktynių paeiliui renka taškus, tuo pagerindamas ankstesnę seriją nuo 2014 m. Italijos iki 2015 m. Italijos.

Finišavęs antras, Ricciardo septintą kartą šiame sezone užlipo ant podiumo. Jo komandos kolega Maxas Verstappenas 7 kartą pasitraukė iš lenktynių ir tris kartus tai padarė jau pirmame rate. Šis podiumas yra 25 Ricciardo karjeroje, pagal šį rodiklį jis užima 38 vietą šiame reitinge.

Finišavęs trečias, Valtteri Bottas 10 kartą šiame sezone pakilo ant podiumo, susilyginęs su Vetteliu pagal šį rodiklį.

Finišavęs penktas, Sergio Perezas pratęsė sėkmingą seriją – jis uždirbo taškus visuose 7 Singapūro etapuose, kuriuose dalyvavo, nors per tą laiką kvalifikacijoje šioje trasoje niekada nepakliūdavo į pirmą dešimtuką. Jo komandos draugas Oconas lenktynes užbaigė 10 vietoje – „Force India“ 11 kartą uždirbo taškus dviem mašinomis šiame sezone.

Turint galvoje didelį stipriausių komandų pilotų pasitraukimą iš šių lenktynių, Singapūre net trys pilotai pasiekė patį geriausią rezultatą savo karjeroje – tai ketvirtoji Carloso Sainzo vieta, šeštoji – Jolyono Palmerio ir septintoji – Stoffelio Vandoorne.

Vettelio ir Raikkoneno pasitraukimas pirmame rate po incidento su Maxu Verstappenu tapo antruoju dvigubu „Ferrari“ pilotų  pasitraukimu per pastaruosius 11 metų. Prieš tai abu „Ferrari“ pilotai iš lenktynių pasitraukė 2015 m. Meksikoje, o dar iki to – 2006 metų Australijoje. Tada tai buvo Michaelis Schumacheris ir Felipe Massa.

Pirmą kartą istorijoje (per 970 GP etapus) abu „Ferrari“ pilotai pasitraukė iš lenktynių dėl to, kad abu sudalyvavo vienoje avarijoje.

NIco Hulkenbergas nefinišavo Singapūre, tačiau pasiekė naują rekordą – pagal lenktynių skaičių be podiumo (129), aplenkęs prieš tai buvusį lyderį Adrianą Sutilą – 128 lenktynės be podiumo.

Trečią kartą per Singapūro GP istoriją lenktynės tęsėsi trumpiau nei numatytas 61 ratas. Šiais metais jas sustabdė pasibaigus dviejų valandų limitui po 58 ratų, 2012 metais – po 59 ratų, o 2014 metais – po 60 ratų.

Pirmosios lenktynės Singapūre lyjant lietui tapo rekordinėmis pagal pasitraukimų skaičių – pirmą kartą per etapo istoriją iki finišo nuvažiavo tik 12 bolidų.