Štirijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Birželio 29 d. 10:40, Williams

Keletas įdomių statistikos faktų po Spielberge pasibaigusių Štirijos GP lenktynių...

Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją Spielberge, iškovodamas šeštąją „pole“ karjeroje, trečią šiame sezone ir pirmą kartą karjeroje – antrąją paeiliui. Tai pirmoji „pole“ „Red Bull“ komandai namų trasoje. Anksčiau Maxas niekada nebuvo iškovojęs dviejų „pole“ per sezoną, o 2021 m. jis jų jau turi tris.

Iškovojęs šeštą „pole“, Verstappenas susilygino su Ralfu Schumacheriu, Carlosu Reutemannu, Alanu Jonesu, Emersonu Fittipaldi ir Philu Hillu pagal šį rodiklį.

Valtteri Bottas pirmą kartą sezone kvalifikavosi antras, bet prarado tris vietas starto lauke dėl baudos.

Lewisas Hamiltonas pirmą kartą sezone kvalifikavosi trečias, bet dėl Botto baudos startavo iš antros pozicijos – pirmoji starto eilė atrodė taip pat, kaip ir prieš savaitę Prancūzijoje.

Lando Norrisas kvalifikavosi ketvirtas, bet dėl Botto baudos startavo trečias – antrą kartą karjeroje šioje trasoje.

Pierre'as Gasly kvalifikacijoje buvo šeštas. Pirmą kartą „Toro Rosso/ AlphaTauri“ istorijoje šios komandos sportininkas šeštą kartą per sezoną pateko į geriausiųjų šešetuką pagal kvalifikacijos rezultatus.

George'as Russellas kvalifikavosi 11-tas ir tik 0,008 sek. jam pritrūko iki patekimo į kvalifikacijos finalą.

Danielis Ricciardo kvalifikavosi 13-tas ir ketvirtą kartą per šešias lenktynes nepateko į kvalifikacijos finalą.

Kimis Raikkonenas ketvirtą kartą per pastaruosius aštuonis etapus iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Štirijos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 14-tą pergalę karjeroje, 4-tą šiame sezone ir trečią Austrijos trasoje.

Maxas susilygino pagal pergalių skaičių Austrijoje su Alainu Prostu, o pagal bendrą pergalių skaičių - su Jacku Brabhamu, Graemu Hillu ir Emersonu Fittipaldi.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras, pakartodamas absoliutų Michaelio Schumacherio rekordą – 43 finišai antroje vietoje. Pirmą kartą po 2014 metų, kai „Formulė-1“ perėjo prie hibridinių jėgainių, „Mercedes“ komanda nesugebėjo nugalėti keturiose lenktynėse paeiliui.

Valtteri Bottas finišavo trečias ir šeštą kartą užlipo ant podiumo Spielberge – tai rekordinis pasiekimas šioje Austrijos trasoje. Bottui tai buvo 60-tasis podiumas karjeroje, pagal šį rodiklį jis susilygino su Nelsonu Picuet'u dešimtoje eilutėje bendrame reitinge.

Trejetas Verstappenas-Hamiltonas- Bottas tokios sudėties, bet skirtingose pozicijose jau 17-tą kartą užlipo ant podiumo ir pratęsė tokią rekordinę seriją. Antrasis pagal sėkmę trejetas - Hamiltonas, Rosbergas ir Vettelis turi 14 podiumų, trečias – Alonso, Vettelis, Weberis – 13 podiumų.

Sergio Perezas finišavo ketvirtas, pasiekęs geriausio savo rezultato Spielbergo trasoje.

Lando Norrisas finišavo penktas, pratęsdamas sėkmingą seriją karjeroje iš 13-kos etapų, kuriuose jis uždirbo taškus ir kuri tęsiasi nuo Emilijos-Romanijos'20.

Carlosas Sainzas startavo 12-tas, o finišavo 6-tas, uždirbdamas taškus 13-tą kartą iš pastarųjų 15-kos GP etapų.
Yuki Tsunoda finišavo 10-tas, pratęsdamas rezultatyvią „AlphaTauri“ seriją – ši komanda uždirbo taškus visose šio sezono lenktynėse.

Trasa: „A1-Ring", Spielbergas (Austrijos GP)
Ilgis: 4,326 km Ratų skaičius: 71