Turkijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Spalio 12 d. 11:26, Pixabay

Keletas įdomių statistinių faktų po Stambule pasibaigusių Turkijos GP lenktynių...

Lewisas Hamiltonas laimėjo kvalifikaciją Turkijoje, bet trečią kartą negalėjo startuoti iš pirmosios pozicijos. Ispanijoje'12 po kvalifikacijos jo mašinoje buvo surasta per mažai degalų ir jis buvo išbrauktas iš kvalifikacijos protokolo. Didžiojoje Britanijoje'21 jis laimėjo kvalifikaciją, bet iš „pole“ startavo Maxas Vestappenas. Šįkart Lewisas gavo 10 starto pozicijų baudą dėl variklio keitimo.

Valtteri Bottas antrą kartą sezone ir 18-tą kartą karjeroje startavo iš „pole“ pozicijos, pagal šį rodiklį susilygindamas su Kimiu Raikkonenu. Valtteri – pirmasis „Mercedes“ atstovas, kuris Stambule startavo iš pirmos vietos. Anksčiau geriausiu šios komandos rezultatu buvo trečioji Nico Rosbergo vieta 2011 metais.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias, bet startavo antras, 25-tą kartą karjeroje lenktynes pradėjęs iš pirmosios eilės.

Ketvirtoji Pierre'o Gasly vieta – penktą kartą pakartotas geriausias jo rezultatas karjeroje ir trečias šiame sezone.

Fernando Alonoso pirmą kartą nuo Japonijos'14 startavo pirmame penketuke.

Sebastianas Vettelis ketvirtose varžybose paeiliui nesugebėjo patekti į kvalifikacijos finalą.

Mickas Schumacheris antrą kartą debiutiniame sezone pateko į antrą kvalifikacijos dalį, parodydamas 14-tą greitį – tai geriausias jo rezultatas.

Raikkonenas septintą kartą iš aštuonių etapų iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Turkijos GP etapą, Valtteri Bottas iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone ir 10-tą karjeroje. Paskutinį kartą jis buvo laimėjęs lenktynes daugiau nei prieš metus – pernai Rusijoje rugsėjo mėnesio 27 d.

Maxas Verstappenas finišavo antras ir susigrąžino sau lyderystę pasaulio čempionato asmeninėje įskaitoje – dabar jis turi 6 taškais daugiau nei Hamiltonas. Lyderis šiame sezone pasikeitė jau penktą kartą.

Podiumas Stambule – 54-tasis Verstappeno karjeroje, pagal šį rodiklį jis susilygino su Niki Lauda.

Sergio Perezas užlipo ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio – tai trečiasis Perezo podiumas šiame sezone ir 13-tas karjeroje.

Charlesas Leclercas finišavo ketvirtas – tai buvo 60-tosios lenktynės jo karjeroje, kuriose jis pasiekė finišą ir 50-tosios, kuriose Charlesas uždirbo taškus.

Lewisas Hamiltonas finišavo penktas, atkovodamas šešias vietas po starto iš 11 pozicijos.

Pierre'as Gasly finišavo šeštas 80-tose važiuotose lenktynėse – tai buvo 40-tas etapas, kuriame prancūzas uždirbo taškus.

Carlosas Sainzas smarkiai atsilošė – startuodamas iš 19-tos vietos, varžybas jis baigė 8-toje pozicijoje – taškus ispanas uždirbo devintame etape paeiliui ir tai pati ilgiausia jo sėkminga serija šiame sezone.

Estebanas Oconas visą distanciją nuvažiavo visai be sustojimo boksuose, užbaigdamas lenktynes 10-tas – tai buvo 70-tas jo finišas „Formulėje-1“ per visą karjerą.

Trečią kartą šiais metais ir 12-tą kartą visoje F-1 istorijoje iš lenktynių nepasitraukė nė vienas sportininkas – absoliučiai visi pasiekė finišą.