Vengrijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Rugpjūčio 02 d. 11:42, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Budapešte pasibaigusių Vengrijos GP lenktynių...

Laimėjęs Vengrijos kvalifikaciją, George'as Russellas iškovojo pirmąją „pole“ poziciją karjeroje. Tai buvo pirmoji „pole“ „Mercedes“ komandai šiame sezone ir 136-toji komandos istorijoje. Russellas tapo šeštuoju sportininku, laimėjęs „pole“ „Mercedes“ - po Juano Manuelio Fangio, Stirlingo Mosso, Nico Rosbergo, Lewiso Hamiltono ir Valtteri Botto.

George'as Russellas tapo 105-tuoju lenktynininku istorijoje, iškovojusiu „pole“ „Formulėje-1“, trečiuoju nauju pilotu 2022 metais po Sergio Perezo ir Carloso Sainzo ir 19-tu britu šiame sąraše.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi antras, trečią kartą šiais metais aplenkęs „Ferrari“ komandos draugą Charlesą Leclercą.

Leclercas kvalifikacijoje parodė trečią laiką ir tik trečią kartą sezone nepateko į pirmąją starto eilę.

Penktoji Estebano Ocono vieta – geriausio jo rezultato šiais metais pakartojimas, penktas jis buvo ir Saudo Arabijoje bei Austrijoje.

Fernando Alonso buvo šeštas, pirmą kartą šiemet abu „Alpine“ lenktynininkai kvalifikavosi pirmame šešetuke.

Pirmą kartą nuo Emilijos-Romanijos GP abu „McLaren“ sportininkai pateko į kvalifikacijos finalą.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje buvo dešimtas, pirmą kartą šiame sezone atsidūręs už pirmo ketvertuko ribų.

Maxas Verstappenas laimėjo etapą Vengrijoje, iškovojo aštuntą pergalę šiemet, 28-tą karjeroje ir 70-tą kartą užlipo ant podiumo. Lenktynės Hungaroringe buvo 50-tos Verstappeno karjeroje, kuriose jis lyderiavo.

Anksčiau „Red Bull“ komanda yra turėjusi tik vienas varžybas, kurias ji laimėjo startuodama už pirmo šešetuko ribų – Danielis Ricciardo nugalėjo Azerbaidžane'17 taip pat startavęs iš dešimtos pozicijos. Vengrijoje Maxas pakartojo šį komandos pasiekimą, bet anksčiau jis nėra niekada nugalėjęs, startuodamas už pirmo ketvertuko ribų.

Antrus metus paeiliui, bet tik ketvirtą kartą istorijoje Vengrijoje lenktynes laimėjo lenktynininkas, startavęs už ketvertuko ribų.

Lewisas Hamiltonas Budapešte finišavo antras, 11-tą kartą karjeroje šioje trasoje užlipdamas ant podiumo. Tai buvo penktas Lewiso podiumas paeiliui šiais metais. Hamiltonas 50-tą kartą per karjerą lenktynėse buvo antras.

George'as Russellas penktą kartą sezone finišavo trečias – tai buvo 60-tasis jaunojo brito finišas „Formulėje-1“. Vengrijoje sportininkai ant podiumo stovėjo lygiai tokia pačia tvarka kaip ir Prancūzijoje.

Sergio Perezas pirmą kartą Vengrijoje finišavo pirmame penketuke.

Lando Norrisas trečias lenktynes paeiliui užbaigė septintoje vietoje.

Vengrijoje finišavę 8 ir 9 vietose, „Alpine“ lenktynininkai uždirbo taškus dviem automobiliais trečiose varžybose paeiliui.

Valtteri Bottas neišvydo finišo vėliavos, bet pateko į galutinę klasifikaciją. Tik 13-tą kartą „Formulės-1“ istorijoje visi startavę sportininkai buvo klasifikuoti.