Vengrijos GP: įdomioji statistika (1)

Vengrijos GP: įdomioji statistika
logo Rugpjūčio 02 d. 11:42, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Budapešte pasibaigusių Vengrijos GP lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs Vengrijos kvalifikaciją, George'as Russellas iškovojo pirmąją „pole“ poziciją karjeroje. Tai buvo pirmoji „pole“ „Mercedes“ komandai šiame sezone ir 136-toji komandos istorijoje. Russellas tapo šeštuoju sportininku, laimėjęs „pole“ „Mercedes“ - po Juano Manuelio Fangio, Stirlingo Mosso, Nico Rosbergo, Lewiso Hamiltono ir Valtteri Botto.

George'as Russellas tapo 105-tuoju lenktynininku istorijoje, iškovojusiu „pole“ „Formulėje-1“, trečiuoju nauju pilotu 2022 metais po Sergio Perezo ir Carloso Sainzo ir 19-tu britu šiame sąraše.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi antras, trečią kartą šiais metais aplenkęs „Ferrari“ komandos draugą Charlesą Leclercą.

Leclercas kvalifikacijoje parodė trečią laiką ir tik trečią kartą sezone nepateko į pirmąją starto eilę.

Penktoji Estebano Ocono vieta – geriausio jo rezultato šiais metais pakartojimas, penktas jis buvo ir Saudo Arabijoje bei Austrijoje.

Fernando Alonso buvo šeštas, pirmą kartą šiemet abu „Alpine“ lenktynininkai kvalifikavosi pirmame šešetuke.

Pirmą kartą nuo Emilijos-Romanijos GP abu „McLaren“ sportininkai pateko į kvalifikacijos finalą.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje buvo dešimtas, pirmą kartą šiame sezone atsidÅ«ręs už pirmo ketvertuko ribų.

Lenktynės

Maxas Verstappenas laimėjo etapą Vengrijoje, iškovojo aštuntą pergalę šiemet, 28-tą karjeroje ir 70-tą kartą užlipo ant podiumo. Lenktynės Hungaroringe buvo 50-tos Verstappeno karjeroje, kuriose jis lyderiavo.

Anksčiau „Red Bull“ komanda yra turėjusi tik vienas varžybas, kurias ji laimėjo startuodama už pirmo šešetuko ribų – Danielis Ricciardo nugalėjo Azerbaidžane'17 taip pat startavęs iš dešimtos pozicijos. Vengrijoje Maxas pakartojo šÄ¯ komandos pasiekimą, bet anksčiau jis nėra niekada nugalėjęs, startuodamas už pirmo ketvertuko ribų.

Antrus metus paeiliui, bet tik ketvirtą kartą istorijoje Vengrijoje lenktynes laimėjo lenktynininkas, startavęs už ketvertuko ribų.

Lewisas Hamiltonas Budapešte finišavo antras, 11-tą kartą karjeroje šioje trasoje užlipdamas ant podiumo. Tai buvo penktas Lewiso podiumas paeiliui šiais metais. Hamiltonas 50-tą kartą per karjerą lenktynėse buvo antras.

George'as Russellas penktą kartą sezone finišavo trečias – tai buvo 60-tasis jaunojo brito finišas „Formulėje-1“. Vengrijoje sportininkai ant podiumo stovėjo lygiai tokia pačia tvarka kaip ir PrancÅ«zijoje.

Sergio Perezas pirmą kartą Vengrijoje finišavo pirmame penketuke.

Lando Norrisas trečias lenktynes paeiliui užbaigė septintoje vietoje.

Vengrijoje finišavę 8 ir 9 vietose, „Alpine“ lenktynininkai uždirbo taškus dviem automobiliais trečiose varžybose paeiliui.

Valtteri Bottas neišvydo finišo vėliavos, bet pateko į galutinę klasifikaciją. Tik 13-tą kartą „Formulės-1“ istorijoje visi startavę sportininkai buvo klasifikuoti.

„Hungaroring", Budapeštas
Trasa: „Hungaroring", Budapeštas (Vengrijos GP)
Ilgis: 4,381 km Ratų skaičius: 70
Plačiau


Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
annizizi
IP: a88b82c | 08/02 12:33 Atsakyti
Šiemet trys pilotai iškovojo savo pirmąsias pole. Paskutiniai metai, kai pirmą savo pole iškovojo trys pilotai buvo 2008 m.: Kubica, Kovalainenas, Vettelis ir 1994 m.: Schumacheris, Barichello, Alesi.

Russellas pirmavo 24 ratus, o iki Vengrijos GP šiemet Mercedes pilotai pirmavo 13 ratų. (4 ratus Ispanijoje Russellas, 8 ratus Didžiojoje Britanijoje Hamiltonas, 1 ratą Prancūzijoje Hamiltonas).

Pole per F-1 istoriją yra iškovoję 105 lenktynininkai, o pergales turi 112.

Alpha Tauri taškų neiškovojo jau 5 GP iš eilės, o Alfa Romeo - 4.
×

TOP naujienos