Abu Dabio GP: įdomioji statistika

logo 2022 Lapkričio 22 d. 17:48, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Abu Dabyje pasibaigusio paskutinio šio sezono etapo...

Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją Yas Marina trasoje, iškovojo 20-tą „pole“ karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Damonu Hillu ir Valtteri Bottu. Be to, tai buvo 20-toji „pole“ lenktynininkams iš Nyderlandų.

Pirmą kartą karjeroje Verstappenas iškovojo „pole“ toje pačioje trasoje trečius metus paeiliui.

Sergio Perezas parodė antrą laiką kvalifikacijoje, todėl „Red Bull“ užėmė visą pirmą starto eilę – tai atsitiko 25-tą kartą komandos istorijoje ir tik antrą kartą 2014 metais perėjus prie hibridinių turbovariklių.

Charlesas Leclercas tik antrą kartą šiame sezone kvalifikacijoje užėmė trečią vietą. Šiais metais jis buvo lyderis pagal „pole“ skaičių, o jo partneris Carlosas Sainzas pasiekė geriausio savo rezultato Abu Dabyje, parodydamas ketvirtą vietą. Pirmą kartą nuo 2019 metų abu „Ferrari“ sportininkai Yas Marina trasoje buvo geriausiųjų ketvertuke.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje užėmė tik penktą vietą - šis sezonas tapo pirmasis brito karjeroje, kuriame jis neiškovojo nė vienos „pole“ pozicijos.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi devintas, pakartodamas geriausią savo rezultatą šiais metais.

Laimėjęs Abu Dabio GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo savo trečią pergalę paeiliui Yas Marina trasoje, 15-tą šiais metais ir 35-tą karjeroje.

Verstappenas tapo aštuntuoju sportininku Abu Dabio etapo nugalėtoju, kuris startavo iš „pole“ pozicijos. Tai buvo 15-toji pergalė Verstappeno karjeroje, pasiekta startuojant iš „pole“. Pagal šį rodiklį jis susilygino su Juanu Manueliu Fangio, Jiimu Clarku ir Nico Rosbergu.

Abu Dabyje Verstappenas viršijo 2000 taškų ribą per karjerą, dabar jis yra ketvirtoje vietoje pagal šį rodiklį ir iki trečiosios vietos yra gana nedaug – Alonso turi 2061 tašką, antroje vietoje esantis Vettelis – 3098 taškus, o pirmoje vietoje esantis Hamiltonas – 4405,5 taško. Charlesas Leclercas finišavo antras, pirmą kartą karjeroje užimdamas antrą vietą asmeninėje įskaitoje pagal sezono rezultatus.

Sergio Perezas lenktynes užbaigė trečias, prarasdamas antrą vietą asmeninėje įskaitoje, kurioje „Red Bull“ anksčiau niekada nebuvo. Trečioji Sergio vieta asmeninėje įskaitoje – geriausias jo rezultatas karjeroje.

Finišavęs ketvirtas, Carlosas Sainzas iš „Ferrari“ aplenkė Lewisą Hamiltoną asmeninėje įskaitoje, antrus metus paeiliui užimdamas penktą vietą pagal sezono rezultatus.

George'as Russellas finišavo penktas ir pagal sezono rezultatus užėmė ketvirtą vietą – tai geriausias jo karjeros pasiekimas.

Septinta Estebano Ocono vieta – geriausias jo rezultatas Abu Dabyje.

Finišavęs devintas, Danielis Ricciardo uždirbo du taškus paskutinėse savo lenktynėse už „McLaren“ komandą.

Finišavęs dešimtas, Sebastianas Vettelis uždirbo tašką savo 299-tose lenktynėse „Formulėje-1“ per visą karjerą.
Abu Dabio GP etapas buvo 200-tasis Lewiso Hamiltono etapas „Mercedes“ sudėtyje.

Hamiltono pasitraukimas dėl problemų su pavarų dėže tapo pirmuoju „Mercedes“ sportininko pasitraukimu iš distancijos šiame sezone dėl mechaninio gedimo. Lewisas sezoną užbaigė šeštoje vietoje asmeninėje įskaitoje, tai yra pats blogiausias jo rezultatas per 16 metų karjerą „Formulėje-1“. Šis sezonas buvo pirmasis Hamiltonui, kuriame jis nelaimėjo nė vienerių lenktynių.

Trasa: Yas Marina (Abu Dabio GP)
Ilgis: 5,554 km Ratų skaičius: 55