„Aston Martin“ paaiškino keistą S. Vettelio sustojimą (4)

„Aston Martin“ paaiškino keistą S. Vettelio sustojimą
logo Spalio 14 d. 12:11, Aston Martin F1

Per Turkijos GP etapą „Aston Martin“ pilotas Sebastianas Vettelis buvo vienintelis, kuris džiūstančia Stambulo trasa pabandė važiuoti ne tarpinėmis padangomis, o sausam orui skirtomis vidutinėmis padangomis. Tačiau vieno rato jam pakako pripažinti klaidą ir vėl sugrįžti į boksus. Pavyzdžiui, įvažiuojant į serviso juostą vokietį smarkiai sumėtė ir vos neapsuko: „slick“ tipo padangos visai nelaikė bolido net ir prie nedidelio greičio.

Stebėtojai tuoj pat sukūrė teoriją, kad Vettelis buvo pakviestas į boksus užsidėti vidutinių padangų dėl to, kad jis patikrintų, kaip veikia šios padangos ir būtų priimtas teisingas sprendimas dėl Lance'o Strollo strategijos. Tačiau „Aston Martin“ komandos vadovas Otmaras Szafnaueris tvirtina, jog tai buvo pačio sportininko iniciatyva.

„Jis norėjo patikrinti, o mes jam neuždraudėme, - sakė O. Szafnaueris. - Sebastianas kreipėsi į mus per radiją ir greitai užvažiavo „slick“ padangų. Viskas įvyko labai greitai, mes neturėjome laiko ginčams.

Mūsų taisyklėse parašyta, kad tokioje džiūstančioje trasoje padangas renkasi pats pilotas. Kitomis sąlygomis laiką sustojimui parenka komanda. Būtent džiūstančioje trasoje sportininkas geriau mato situaciją ir rinkti turi pats. Stambule trasa džiūsta visai ne taip kaip kitur, todėl labai sunku viską tinkamai numatyti.

Gaila, bet tai nebuvo įprastas papildomas sustojimas. Padangų pakeitimui su užvažiavimu į boksus kažkur reikia 23 sek. Bet dėl to, kad sauso oro padangos visai neleido Vetteliui važiuoti, jis prarado dar apie 30 sek. trasoje.

Nenoriu spėlioti, kas būtų, jei nebūtumėm pabandę. O jei „slick“ padangos suveiktų, jis finišuotų ketvirtas arba ant podiumo. Taigi, rizika galėjo pasiteisinti, todėl nereikia nieko gailėtis“.

Aston Martin Cognizant Formula One
Komanda: Aston Martin Cognizant Formula One 2021 sezono taškai: 77
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: TBA
Plačiau
Sebastianas Vettelis
Pilotas: Sebastianas Vettelis 2021 sezono taškai: 43
Komanda: Aston Martin Amžius: 34 m.
Plačiau

Komentarai (4)
Laurynas Sabaliauskas
IP: d0150a3 | 10/15 12:11 Atsakyti
Black_Death
10/14 14:07

Ka bendro turi sis straipsnis apie SV bandyma vaziuoti su slick'ais ir tag'as "ket"?

Jau kažkada komentavau, bet visada jeigu žodyje yra 'ket', tai būna tag'as. Nepataiso šito.
Dd
IP: c4d2456 | 10/15 10:53 Atsakyti
Nebuvo ką prarasti tai čia tik būtų keista jei apie tai negalvotų esant bent menkiausiai galimybei kad slick'ai dirbs. Juolab, kad lietaus beveik ir nebuvo tuo metu. Nedirbo - atrodė alia kvailai, bet būtų kitaip atrodytų kaip genijus :D
Misiulise
IP: 574b36e | 10/14 16:18 Atsakyti
Labai sveikintinas pabandymas. Važiuojant 10-11 pozicijoje visad reikia būti drąsiems ir pabandyti
Black_Death
IP: ffd7fe5 | 10/14 14:07 Atsakyti
Ka bendro turi sis straipsnis apie SV bandyma vaziuoti su slick'ais ir tag'as "ket"?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas