Bahreino GP: įdomioji statistika

logo 2023 Kovo 07 d. 14:01, Daimler AG

Keletas įdomių statistikos faktų po Bahreine pasibaigusio pirmojo 2023 metų sezono etapo...

Kvalifikacija

Maxo Verstappeno „pole“ Bahreine buvo jau 21-oji olando laimėta kvalifikacija karjeroje – pagal šį rodiklį jis užima 14 vietą reitinge, lenkdamas Damoną Hillą (20 „pole“) ir viena „pole“ nusileisdamas Fernando Alonso.

Serio Perezas parodė antrą laiką ir pirmą kartą Bahreine startavo pirmojo trejetuko gretose.

Niekada anksčiau du „Red Bull“ lenktynininkai nebuvo užėmę pirmos starto eilės Bahreine.

Pasikeitė metai ir kažkiek reglamentas, bet pirmame ketvertuke starte Sakhire buvo tie patys sportininkai kaip ir paskutinių pernai metų lenktynių finiše.

Fernando Alonso kvalifikacijoje buvo penktas, pasiekdamas geriausio savo rezultato Bahreine perėjus prie hibridinių jėgos agregatų.

Šeštoji George' Russello vieta atitinka jo starto poziciją paskutiniame praėjusių metų etape.

Lenktynės

Maxas Verstappenas nugalėjo Bahreino GP etape – tai 36-toji jo pergalė karjeroje, pirmoji Bahreine ir pirmoji pačioje sezono pradžioje. Tai pirmoji „Red Bull“ pergalė Bahreine per pastaruosius dešimt metų.

Finišavęs trečias, F. Alonso iškovojo 99-tą podiumą karjeroje ir antrą „Aston Martin“ komandos istorijoje – tai buvo 50-tas „Aston Martin“ prekės ženklo startas „Formulėje-1“. Tai pirmasis Alonso podiumas po Kataro lenktynių 2021 metais.

Penktoji Lewiso Hamiltono vieta – blogiausias jo rezultatas Bahreine nuo 2013 metų, kai jis taip pat finišavo penktas.

Šeštoji Lance'o Strollo vieta atitinka jo geriausią rezultatą pernai, kai jis šeštas finišavo Singapūre.

Finišavęs aštuntas, Valtteri Bottas dešimtą kartą paeiliui uždirbo taškus Bahreine.

Finišavęs devintas, Pierre'as Gasly antrą kartą karjeroje gavo taškų po starto iš paskutinės vietos – prieš tai taip buvo Meksikoje'18.

Antrą kartą karjeroje greičiausią ratą nuvažiavo Guanyu Zhou, praėjusį kartą geriausią ratą jis parodė Japonijoje'22.