Bahreino GP: kvalifikacijoje „pole“ iškovojo M. Verstappenas

logo 2023 Kovo 04 d. 18:11, Pixabay

Pirmojo etapo Bahreine kvalifikacijos nugalėtoju tapo „Red Bull“ lenktynininkas Maxas Verstappenas, aplenkęs savo kolegą Sergio Perezą ir „Ferrari“ sportininką Charlesą Leclercą.

Leclercas, beje, nevažiavo finalinio bandymo ir taip sutaupė minkštąsias padangas rytojaus lenktynėms. 2023 metų pasaulio čempionatas startavo lygiai iš tokio pačio atspirties taško, kuo užsibaigė 2022 m. sezonas. Tada Abu Dabyje pirmą starto juostą taip pat iškovojo „Red Bull“ pilotai, o antrą - „Ferrari“.

Po pirmojo bandymo finale, į kurį išvažiavo tik penki pilotai, lyderio poziciją užsiėmė Maxas Verrstappenas (1:29.897), jis greičiausias buvo pirmame ir trečiame sektoriuose, tuo tarpu Charlesas Leclercas parodė labai gražų laiką (1:30.000) ir pademonstravo rekordinį rezultatą antrame sektoriuje.

„Mercedes“ lenktynininkai ir Fernando Alonso su „Aston Martin“ į kovą įsijungė vėliau, o štai Leclercas išlipo iš bolido ir nevažiavo antrojo greitojo rato. Gali būti, kad buvo kažkiek apgadinta jo mašina.

Maxas pabaigoje dar pagerino savo laiką (1:29.708) ir garantavo sau „pole“ poziciją pirmame šių metų sezono etape. Tai buvo 21-oji olandų piloto „pole“ pozicija.

Sergio Perezas ties languota vėliava užfiksavo antrą laiką (1:29.846), o Leclercas liko trečias.

Carlosas Sainzas užbaigė lyderių ketvirtuką, o vos ne sensacija Bahreine tapęs Fernando Alonso liko penktas, aplenkęs „Mercedes“ duetą.

Malonų siurprizą pateikė „Haas“ sportininkas Nico Hulkenbergas. Praleidęs tris sezonus be lenktynių, vokietis ne tik įveikė savo partnerį Keviną Magnusseną, kuris liko Q1 dalyje, bet ir pasiekė finalinę kvalifikacijos dalį. Gaila, kad jo laikas buvo teisėjų ištrintas iš protokolo, nes Nico pažeidė trasos ribas. Vokietis liko 10-tas, po Lance'o Srollo ir Estebano Ocono.

Toliau nei antroji dalis nepateko ir Lando Norrisas, nors „McLaren“ komandos bosas Zakas Brownas „Sky“ eteryje kalbėjo, kad britas yra patenkintas savo ratu.

Taip pat už finalo borto liko ir abu „Alfa Romeo“ sportininkai (Bottas tik 0,03 sek. aplenkė Guanyu Zhou) ir Yuki Tsunoda, kuris buvo greitesnis už savo „AlphaTauri“ partnerį.

Alexas Albonas šiame segmente apskritai neparodė įskaitinio laiko - komanda pranešė, kad streikuoja jo bolidas. Strollui pavyko pereiti toliau tik paskutiniu momentu – kanadietis prašoko bolidų svėrimo zoną, o mechanikams teko stumti jo „Aston Martin“ per visą servizo zoną, kad pilotas nebūtų diskvalifikuotas.