C. Horneris: be „Honda“ mes būtumėm likę tik klientais

C. Horneris: be „Honda“ mes būtumėm likę tik klientais
logo 2023 Gegužės 27 d. 11:33, Pirelli

Japonijos automobilių gamintojo „Honda“ požiūris į dalyvavimą „Formulės-1“ lenktynėse pastaruoju metu pasižymi nepastovumu. Koncernas savo programą „Formulėje-1“ pradėjo 2015 metais, o jau 2020 metais pranešė, kad baigia dalyvavimą F-1 pasaulio čempionate.

Maxas Verstappenas sugebėjo iškovoti savo pirmąjį titulą oficialiai dalyvaujant japonams, o antrą titulą laimėjo su motoru, kuris oficialiai jau vadinosi „Red Bull“, bet iš esmės tai buvo variklis sukurtas pagal „Honda“ technologijas.

Tačiau praėjo pusantrų metų ir variklių gamintojas iš Japonijos pranešė, kad sugrįžta į „Formulę-1“ ir bendradarbiaus su „Aston Martin“ komanda.

Toks nepastovumas sukėlė įvairių kalbų F-1 serviso zonoje. „Red Bull“ komandos vadovas Christianas Horneris pripažino, kad jo komandai „Honda“ nepastovumas kainavo nemažai pinigų, tačiau galiausiai atnešė didelę naudą.

„Vienareikšmiška, kad japonų veiksmai labai brangiai mums kainavo, - prisipažino C. Horneris. - Juk „Red Bull“ visą laiką buvo tik klientas.

Iš kitos pusės gaminti savo jėgaines, mokytis jas integruoti į važiuoklę ir panaudoti visus tokios sinergijos pranašumus – tai duos didelį pranašumą ilgalaikėje perspektyvoje.

Ir mes nebūtumėm žengę tokio rimto žingsnio, jie „Honda“ būtų pasilikusi pasaulio čempionate.

Mūsų bendruose santykiuose turime būti jiems dėkingi už tuos žingsnius, kurie pastūmėjo mus sukurti infrastruktūrą gaminti nuosavus variklius.

Visa tai privedė prie naujų darbo vietų sukūrimo ir nuvedė prie partnerystės su „Ford“, kuri garantuos mums perspektyvią ateitį. Ar mes būtumėm pasiryžę tokiam žingsniui, jei žinotumėm, kad „Honda“ sugrįš? Ne, niekada.

Bet mes jau nuėjome šį sunkų kelią ir ateityje turėsime didelę naudą“.

2022 metų pabaigoje „Red Bull“ su „Honda“ pradėjo derybas dėl bendradarbiavimo kuriant variklius pagal 2026 metų specifikaciją, tačiau derybos buvo nesėkmingos.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821