Finalines sezono lenktynes Abu Dabyje iš „pole“ pradės M. Verstappenas

logo 2022 Lapkričio 19 d. 17:02, Pixabay

Paskutinėje šių metų F-1 kvalifikacijoje varžovus greičiu pranoko ir „pole“ poziciją finalinėms lenktynėms Abu Dabyje iškovojo Maxas Verstappenas. Olandas už savęs paliko komandos draugą Sergio Perezą ir „Ferrari“ atstovą Charlesą Leclercą.

Nors į trasą išvažiavo vėliau nei planavo, M. Verstappenas įveikė du greitus ratus ir iškovojo „pole“ poziciją. Olandas buvo vienintelis sportininkas, kuris vieną „Yas Marina“ trasos ratą įveikė greičiau nei per 1 min. ir 24 sek.

Dėl antros vietos čempionate kovojantis Sergio Perezas po savo pirmojo greito rato buvo trečias. Bet važiavimų pabaigoje pagerino savo rezultatą ir pakilo į antrą vietą. Meksikiečiui 0,040 sek. pavyko aplenkti savo pagrindinį varžovą Charlesą Leclercą. Pastarasis, šiemet iškovojęs daugiausiai „pole“ pozicijų, kvalifikacijoje liko trečias.

Greičiausiųjų penketuką užbaigė kitas „Ferrari“ lenktynininkas Carlosas Sainzas. Ispanas už savęs paliko abu „Mercedes“ komandos sportininkus. Daugiau nei puse sekundės nuo M. Verstappeno atsiliko ir penktą vietą iškovojo Lewisas Hamiltonas. O šeštas liko jo komandos draugas George‘as Russellas. Du britus skyrė vos 0,003 sek.

„McLaren“ atstovas Lando Norrisas kvalifikacijoje greičiu pranoko „Alpine“ lenktynininką Estebaną Oconą ir iškovojo septintą vietą.

Sebastianas Vettelis ir Danielis Ricciardo rytoj startuos savo paskutinėse F-1 lenktynėse. Abu sportininkai sugebėjo patekti į greičiausiųjų dešimtuką, bet liko jo gale. S. Vettelis iškovojo devintą, O D. Ricciardo dešimtą startinę poziciją. Tačiau už Brazilijoje sukeltą avariją D. Ricciardo bus pritaikyta 3 starto pozicijų bauda.