Greičiu pranokęs G. Russellą, „pole“ Belgijoje iškovojo M. Verstappenas (76)

Greičiu pranokęs G. Russellą, „pole“ Belgijoje iškovojo M. Verstappenas
logo Rugpjūčio 28 d. 17:59, Red Bull Content Pool

Šlapioje Spa trasoje, Belgijoje, „pole“ poziciją iškovojo „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas, kvalifikacijoje įveikęs puikiai pasirodžiusį „Williams“ atstovą George‘ą Russellą.

Šlapioje trasoje vykusioje kvalifikacijoje, kurios buvo sustabdytos dėl Lando Norriso avarijos, minėtasis G. Russellas vienu metu pirmavo. Pastarojo rezultato važiavimų pabaigoje nepavyko pagerinti čempionato lyderiui Lewisui Hamiltonui. „Mercedes“ lenktynininkas buvo 0,013 sek. lėtesnis.

Bet pačioje kvalifikacijos pabaigoje M. Verstappenas vieną Spa trasos ratą įveikė per 1 min. 59,765 sek. ir aplenkęs G. Russellą sutrukdė „Williams“ komandai iškovoti pirmąją „pole“ nuo 2014 m. Austrijos GP.

L. Norrisas buvo greičiausias pirmoje ir antroje važiavimų dalyse ir atrodė, jog kovos dėl „pole“ pozicijos Spa trasoje surengtoje kvalifikacijoje. Bet trasą užklupus stipresniam lietui, britas nesuvaldė bolido ir po stipraus smūgio į apsauginę sieną baigė savo pasirodymą. Sportininkams pats išlipo iš bolido, bet turėjo apsilankyti trasos medicinos centre. Dėl šio incidento kvalifikacija laikinai buvo sustabdyta.

Važiavimus pratęsus sportininkai vėl grįžo į trasą. „AlphaTauri“ pilotui Pierre‘ui Gasly pavyko greičiu pranokti Sergio Perezą ir iškovoti šeštą startinę poziciją. Bet prancūzas nusileido ketvirtą ir penktą rezultatus užfiksavusiems Danieliui Ricciardo ir Sebastienui Vetteliui.

Antrasis „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas liko tik aštuntas. Už sukeltą avariją Vengrijos GP lenktynėse, suomiui skirta 5 starto pozicijų bauda, tad sportininkas rytojaus lenktynes pradės tik iš tryliktos pozicijos.

Devintą startinę poziciją iškovojo Vengrijos GP lenktynių nugalėtojas Estebanas Oconas. Tuo tarpu paskutinėje kvalifikacijos dalyje taip rezultato ir neužfiksavęs L. Norrisas liko dešimtas.