Jacky Ickxas: „Ferrari“ komandą visą laiką veikė politika

Jacky Ickxas: „Ferrari“ komandą visą laiką veikė politika
logo Gegužės 29 d. 18:33, Ferrari

Garsus belgų lenktynininkas Jacky Ickxas, praeityje du kartus tapęs „Formulės-1“ vicečempionu, o taip pat šešis kartus laimėjęs Le Mano 24 val. lenktynes, iki šiol įdėmiai stebi įvykius „Formulės-1“ pasaulyje ir ypač pergyvena dėl „Ferrari“, nes jis ilgą karjeros laiką lenktyniavo Maranelo komandoje.

Pokalbyje su „Gazzetta dello Sport“ jam buvo užduotas klausimas: „Ar gali jis paminėti du jauniausius pilotus Skuderijos istorijoje?“

„Aš ir Chrisas Amonas? Tikrai? Todėl džiaugiuosi. Net jei man nelabai norisi prisiminti praeitį, - atsakė J. Ickxas. - Gyvenime daugiau reikia galvoti apie šiandieną, apie tai, kas bus rytoj. Tais laikais, kai aš lenktyniavau „Formulėje-1“, viskas buvo kitaip, net mentalitetas buvo visai kitas. Mums gyvenimas buvo padalintas į lenktynes ir visa kitą. Bet dabar aš labiau žvelgiu į ateitį ir man patinka jaunoji lenktynininkų karta.

Gaila, bet „Ferrari“ rezultatai galėtų būti geresni. Galiu patvirtinti, kad yra šioks toks panašumas tarp šiuolaikinės „Ferrari“ ir tos, kuri buvo prieš 50 metų. Ir tada, ir dabar šią komandą smarkiai veikia politika ir su tuo susiję daugybė prieštaravimų. Gali būti, jog tai yra susiję su italų genetika.

Kai tu esi „Ferrari“ pilotas, visada būni dėmesio centre, viskas priklauso nuo to – gerai tu važiuoji ar blogai. Paskutiniais metais komandos problemos buvo susijusios su nesėkminga taktika, tačiau, kita vertus, Mattia Binotto turėjo vieną būdingą savybę, kuri man patiko: jis visada prisiimdavo atsakomybę sau dėl visų nesėkmių. Jis tai darydavo komandos kovinei dvasiai palaikyti ir tai būdavo puiku.

Jei kalbėsime apie Fredericą Vasseurą, tai jis yra labai patyręs specialistas, bet jam prireiks laiko – net paprasčiausiai dėl to, kad jis galėtų susipažinti su visais komandos darbuotojais. Linkiu jam sėkmės, nes italai su juo sieja dideles viltis. Jie nori matyti, kaip „Ferrari“ laimi – kai tai įvyksta, pirmadieniais visi italai šypsosi. Aš irgi kartu su jais“.

Kai Ickxui buvo pasiūlyta pasirinkti, su kokia mašina jis norėtų važiuoti 2024 metų pasaulio čempionate, bet ne su „Red Bull“, buvęs belgų lenktynininkas atsakė: „Mano pasirinkimas būtų emocinis, nes aš ilgai lenktyniavau „Ferrrari“. Bet puiku, kad dabar „Ferrari“, „Mercedes“ bei „Aston Martin“ važiuoja beveik viename lygyje. Todėl publikai patinka žiūrėti lenktynes, o tai yra svarbiausia.

Bet kartu aš nemanau, kad Verstappeno pergalės „užmuša“ intrigą, nes Sergio Perezas irgi laimėjo kelis etapus. Bet Maxas yra vienas iš tų sportininkų, kuris turi visus čempiono bruožus – tokiais buvo Senna, Prostas ir Schumacheris. Hamiltonas irgi panašus, bet aš jį laikau apskritai kosmonautu. Potencialiai ir Charlesas Leclercas gali būti priimtas į šią kompaniją, bet jis dar neturėjo progos to įrodyti“.

Į klausimą apie tai, ar „Ferrari“ verta persivilioti Hamiltoną, Jacky Ickxas atsakė kategoriškai: „Nematau tam rimtų priežasčių. Kalbos apie tai verčia mane galvoti apie rimtą problemą, kuri egzistuoja šiuolaikinėje visuomenėje. Kai jūs girdite kokias nors naujienas, jūs nežinote, ar galima jomis tikėti ir apskritai neaišku, kuo galima tikėti apskritai“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778