Malaizijos GP „Formulės-1“ lenktynių organizatoriai pareiškė, jog 2009 metais varžybas Sepango trasoje planuoja surengti tamsiu paros metu, žiede įrengus dirbtinio apšvietimo sistemą.
Lenktynių rengėjai šią idėją svarstė nuo tada, kai apie analogiškus planus pranešė kaimyninio Singapūro GP organizatoriai. Būtent pastarasis „Formulės-1“ čempionato etapas šiemet taps pirmuoju, surengtu tamsoje.
Galutinį sprendimą Malaizijos GP organizatoriai priėmė praėjusią savaitę pasitarę su „Formulės-1“ komandų vadovais ir lenktynininkais. Planuojama, jog pirmosios lenktynės vėlų vakarą Malaizijoje bus surengtos jau kitąmet.
„Po 10 sėkmingų metų mums reikia naujo iššūkio, o tai ir yra toks iššūkis, kokio mes ieškome. Visos pastangos dabar bus nukreiptos šia linkme. Mes pradedame ruoštis lenktynėms naktį ir, jei viskas klostysis kaip planuota, jas surengsime jau kitais metais“, - vietos spaudai pareiškė lenktynių rengėjai.
Lenktynės tamsoje Pietryčių Azijoje rengiamos ne tik dėl to, kad būtų įdomesnės stebėti žiūrovams, bet ir tam, kad pagrindinė lenktynių televizijos transliacijų auditorija Europoje jas galėtų stebėti sau patogiu metu – ne ankstų rytą, o dienos viduryje.
„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Berne Ecclestone'as lenktynes tamsoje rengti paragino ir Australiją bei Kiniją. Manoma, kad tokią galimybę svarsto ir Pietų Korėja, pirmąjį etapą besiruošianti surengti 2010 metais.