MotoGP. Eštorile – pirmoji J. Lorenzo pergalė

logo 2008 Balandžio 13 d. 17:11, Yamaha Motor Racing Srl
Šeštadienį Portugalijoje, Eštorilo trasoje, pelnęs trečiąją iš eilės „pole“ poziciją, šiandien Jorge Lorenzo („Yamaha“) pagaliau sugebėjo ją paversti pirmąja savo pergale „MotoGP“ lenktynėse.
Pirmenybių debiutantas ispanas lenktynių lyderiu tapo 13-ame rate. Iki tol trečioje vietoje važiavęs motociklininkas iš pradžių aplenkė Dani Pedrosa („Honda“), o po to – ir Valentino Rossi („Yamaha“), pirmavusį varžybose nuo 3-iojo rato.
Praradęs lyderio poziciją, 15-ame rate V. Rossi užleido ir antrąją vietą D. Pedrosa. Italas iš pradžių mėgino neatsilikti nuo ispano, tačiau buvo bejėgis ir finišavo beveik 11 sek. vėliau nei varžovas.
Ketvirtoje vietoje finišo liniją kirto Colinas Edwardsas („Yamaha“), pasinaudojęs iki tol šioje pozicijoje važiavusių Andrea Dovizioso („Honda“) ir Nicky Haydeno („Honda“) skrydžiais už trasos ribų.
Penktąją vietą Eštorile užėmė Johnas Hopkinsas („Kawasaki“). Šeštas šįkart liko čempiono titulą ginantis Casey Stoneris („Ducati“), pirmoje lenktynių pusėje važiavęs net už pirmojo dešimtuko ribų.
Po lenktynių Portugalijoje „MotoGP“ pirmenybėse – dvivaldystė. Tiek J. Lorenzo, tiek D. Pedrosa turi surinkę po 61 tašką bei ligi šiol čempionate pelnė lygiai tokius pat rezultatus – po pergalę, po antrąją ir po trečiąją vietą. V. Rossi turi 47 taškus ir žengia trečias, o C. Stoneris užima ketvirtąją vietą su 40 taškų.
Kitos „MotoGP“ čempionato lenktynės gegužės 4 dieną bus surengtos Kinijoje.