Olandijos GP: įdomi statistika

logo 2021 Rugsėjo 07 d. 12:17, Daimler AG

Keletas įdomių statistikos faktų po Zandvoorte pasibaigusių Olandijos GP etapo lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Zandvoorte, Maxas Verstappenas iškovojo 7 „pole“ šiame sezone, šeštą per pastarąsias septynerias lenktynes ir dešimtą karjeroje.

Verstappeno „pole“ - 70-toji „Red Bull“ istorijoje. 44 iš jų iškovojo Sebastianas Vettelis, 13 – Markas Webberis, 10 – Maxas Verstappenas ir 3 – Danielis Ricciardo.

Lewisas Hamiltonas penktą kartą sezone kvalifikavosi antras ir šeštą kartą šiais metais pirmą starto eilę pasidalino su Verstappenu.

Valtteri Bottas šeštą kartą sezone kvalifikacijoje buvo trečias, 2021 m. tai pati populiariausia suomio vieta kvalifikacijoje.

Pierre'as Gasly kvalifikavosi ketvirtas, pakartodamas savo geriausią rezultatą sezone, pasiektą Azerbaidžane.

Septintoji Antionio Giovinazzi vieta kvalifikacijoje – geriausias rezultatas jam ir „Alfa Romeo“ komandai šiais metais. Negi Kimio Raikkoneno liga leido italų pilotui pasijusti komandos lyderiu?

Estebanas Oconas kvalifikacijoje buvo aštuntas ir septintą kartą sezone aplenkė kolegą Fernando Alonso. „Alpine“ komandoje – pati įtempčiausia kovo kvalifikacijose, dabar rezultatas – 7:6 prancūzo naudai.

Lando Norrisas Zandvoorto kvalifikacijoje buvo tik 13-tas ir pirmą kartą šiame sezone nepateko į finalinę dalį.

Sergio Perezas kvalifikavosi tik 16-tas ir pirmą kartą nuo Štirijos'20 iškrito iš kovos jau pirmoje sesijoje.

18-ta Roberto Kubicos vieta – jo geriausias rezultatas nuo Rusijos'19.

Laimėjęs Olandijos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo septintą pergalę šiame sezone ir 17-tą per visą karjerą. Trasa Zandvoorte yra tryliktoji, kurioje Maxas nugalėjo.

Maxas užima pirmą vietą lenktynininkų reitinge pagal pergalių skaičių be pasaulio čempiono titulo, aplenkęs Stirlingą Mossą, kuris turėjo 16-ka pergalių. Trečioje vietoje yra Davidas Coulthardas su 13-kas pergalių.

Verstappenas laimėjo dvejas namų lenktynes paeiliui – Belgijoje, kurioje jis gimė ir Nyderlanduose, kurios pilietybę jis turi.

Verstappenas šiandien tapo 19-tu lenktynininku „Formulės-1“ istorijoje, kuris pirmavo lenktynėse daugiau kaip 1000 ratų. Lyderis Lewisas Hamiltonas turi net 5227 pirmavimo ratus.

Hamiltonas finišavo antras, 175-tą kartą karjeroje užlipęs ant podiumo. Tai buvo penktasis jo finišas antroje vietoje šiais metais ir 45-tas karjeroje.

Trejetas Verstappenas-Hamiltonas-Bottas 18-tą kartą istorijoje kartu užlipo ant podiumo.

Pirmą kartą nuo Ispanijos'20 Zandvoorte tik trys sportininkai nuvažiavo visą lenktynių distanciją, likusieji atsiliko ratu ar dar daugiau.

Pierre'as Gasly finišavo ketvirtas, dešimtą kartą šiame sezone uždirbo taškus.

Sergio Perezas po starto iš techninio aptarnavimo juostos lenktynėse finišavo aštuntas, nutraukdamas prieš tai buvusią seriją iš trijų varžybų be taškų.