P. Gasly nurašyti baudos taškai

P. Gasly nurašyti baudos taškai
logo 2023 Gegužės 22 d. 17:06, Alpine

Baudos taškų sistema, įvesta „Formulėje-1“ 2014 metais, yra skirta bausti lenktynininkus už reguliarius taisyklių pažeidimus. Sportininkai prie tradicinių baudų už nusižengimus gauna ir baudos taškus – jei jų kiekis pasiekia 12, įsigalioja mechanizmas, kai pilotas diskvalifikuojamas vieneriomis lenktynėms. Kartu taškai sudega praėjus 12 mėnesių nuo jų gavimo datos.

Kol kas nė vieno diskvalifikacijos atvejo per tuos metus „Formulėje-1“ nebuvo. Daniilas Kvyatas buvo pirmasis, kuris buvo surinkęs 10 baudos taškų, o praėjusį rudenį Meksike atakuojant Lance'ą Strollą išvažiuojant už trasos ribų privedė prie to, kad 10 baudos balų surinko ir Pierre'as Gasly.

Prancūzo situacija tapo pavojinga dėl to, kad jam su tokiu baudos taškų bagažu teko važiuoti net devynis etapus – du praėjusiame sezone „AlphaTauri“ sudėtyje ir septynis etapus 2023 m. pradžioje, jau vairuojant „Alpine“ bolidą.

Bet koks pažeidimas Gasly galėjo būti tragiškas – jam net buvo siūloma tyčia pažeisti taisykles pernai metų pabaigoje, kad šiemet į naują komandą jis galėtų ateiti su „švaria“ pažeidimų charakteristika.

Nežiūrint į visas šias problemas, Gasly pavyko sėkmingai susitvarkyti su baudos taškų istorija. Iš dalies jam padėjo ir tai, kad neįvyko Kinijos ir Emilijos-Romanijos GP etapai, todėl šiandien, gegužės 22 dieną du baudos taškai prancūzui sudegė.

Žinoma, rizika prancūzui visiškai nedingo – 8 baudos taškai irgi yra nemažai, bet dabar Pierre'ui viskas bus paprasčiau. Gasly vis tiek išlieka šio „antireitingo“ lyderiu, lenkdamas kitus kolegas. Antrąją vietą dalijasi Alexas Albonas su Lance'u Strollu, abu turintys po 5 baudos balus.

6 balus turi Danielis Ricciardo, bet jis šiemet nelenktyniauja ir dar neišku, ar gaus piloto vietą kitiems metams.

Dar du Gasly baudos taškai sudegs liepos pradžioje.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821