Čempionų čempionas – M. Ekstromas

logo 2007 Gruodžio 16 d. 21:02, ROC
2007 metų „The Race of Champions“ (ROC, angl. Čempionų lenktynes) laimėjo DTM lenktynininkas Matthiasas Ekstromas, dramatiškame finale įveikęs pernai karjerą baigusį septyniskart „Formulės-1“ čempioną Michaelį Schumacherį.
M. Ekstromas laimėjo pirmąją finalo dvikovą, tačiau M. Schumacheris atsirevanšavo antrojoje. Viską lėmė trečiasis važiavimas, kurio metu legendinis vokietis persistengė, taip atiduodamas Čempionų čempiono titulą švedui, laimėjusiam šį vardą ir 2006 metais.
Prieš finalą pusfinalyje M. Schumacheris įveikė „Formulėje-1“ kitąmet debiutuosiantį keturiskart „Champ Car“ čempioną Sebastieną Bourdais, o M. Ekstromas pranoko važiavimo metu suklydusį WTCC pirmenybių nugalėtoją Andy Priaulxą.
Renginį papuošė nuostabi ketvirtfinalio dvikova tarp jau minėto A. Priaulxo ir „Formulės-1“ lenktynininko Heikki Kovalaineno. Suomis po pusės distancijos pirmavo ir prieš pat finišą turėjo šiokį tokį pranašumą, tačiau paskutiniajame posūkyje nesuvaldė savo „Aston Martin“ automobilio ir finišą kirto slysdamas, varžovui pralaimėjęs vos 0,0999 sek.
Prisiminsime, kad kiek anksčiau vykusias ROC nacijų taurės lenktynes laimėjo Vokietijos komanda, kurios garbę gynė M. Schumacheris ir „Formulės-1“ naujokas Sebastianas Vettelis.