Čempionų čempionu tapo H.Kovalainenas

logo 2004 Gruodžio 04 d. 21:51, RoC
Suomis Heikki Kovalainenas nugalėjo čempionų lenktynėse, surengtose specialiai sukurtoje trasoje Paryžiaus „Stade de France“ stadione Paryžiuje.
Varžybų nugalėtojas – šių metų „Formula Nissan“ pirmenybių, savo pajėgumu artimų „Formulės-3000“ varžyboms, čempionas. Jam – 23 metai, pilotas dalyvauja „Renault“ jaunųjų talentų mokymų ir tobulinimo programoje. Suomis yra bandęs šios prancūzų komandos „Formulės-1“ bolidą.
H.Kovalainenas, pakeliui į pergalę, pusfinalyje, dėl varžovui paskirtos nuobaudos, daugiau nei 10 sekundžių persvara įveikė septyniskart „Formulės-1“ čempioną Michaelį Schumacherį, o finale su 0,8 sekundės persvara – šių metų Pasaulio ralio čempionato nugalėtoją Sebastianą Loebą. Pastarasis pusfinalyje įveikė Marcusą Gronholmą, 2000 m. ir 2002 m. Pasaulio ralio čempioną. Be šių žvaigždžių, lenktynėse dalyvavo buvę ir esami „Formulės-1“ pilotai Davidas Coulthardas, Jeanas Alesi, Felipe Massa, ralio lenktynininkai Arminas Schwarzas, Stephane‘as Sarrazine‘as (beje, anksčiau dalyvavęs „Formulėje-1“), Mattiasas Ekstromas, Colinas McRae, NASCAR lenktynių dalyviai Jimmie Johnsonas, Casey‘us Mersas, CART bei IRL serijų pilotai Sebastienas Bourdais, Kenny Brackas ir Tony Kanaanas.
Lenktynininkai varžėsi čempionų lenktynėms skirtais automobiliais (bagiais), ralio mašinomis ir „Ferrari 360“ sportiniais automobiliais.
Po čempionų lenktynių įvyko parodomoji šių metų „Formulės-1“ ir Pasaulio ralio čempionų – M.Schumacherio ir S.Loebo – dvikova. Dviejuose iš trijų dvikovų pranašesnis buvo Michaelis.
Nacijų taurės varžybose nugalėjo Prancūzijos komanda, kurią sudarė J.Alesi ir S.Loebas. Ji finale nugalėjo suomius H.Kovalaineną ir M.Gronholmą. Vokietijos komanda, kurios vienas narių buvo M.Schumacheris, iš kovos pasitraukė jau pirmajame rate – „Formulės-1“ čempionas per anksti pagalvojo, kad lenktynės baigėsi, ir praleido varžovą.