IndyCar. Pocono ovale „pole“ poziciją iškovojo H. Castronevesas

logo 2015 Rugpjūčio 23 d. 00:03, IndyCar
Helio Castronevesas buvo greičiausias Pocono ovale vykusioje „IndyCar“ kvalifikacijoje kur iškovojo „pole“ poziciją. Tuo tarpu čempionate vis dar pirmaujantis Juanas Pablo Montoya liko tik 19-as.
Iki sezono pabaigos likus vos dvejoms lenktynėms, matematinių šansų iškovoti čempiono titulą vis dar turi 10 sportininkų.
Pocono ovale, kuris dar vadinamas „Sudėtinguoju trikampiu“, gerų rezultatų buvo galima tikėtis iš Helio Castroneveso. Brazilas lūkesčius pateisino. Paskutines šio sezono 500 mylių distancijos lenktynes brazilas pradės iš pirmos startinės pozicijos. Sportininkas „pole“ iškovojo pasiekęs 220,530 mylių/h (354,910 km/h) vidutinį greitį.
Kvalifikacijoje labiausiai nepasisekė Charlie Kimballui. Amerikietis buvo greičiausias treniruotėse, tačiau svarbiausiu metu sėkmė sportininko nelydėjo. Sportininkas apšilimo rate greičiu lenkė varžovus, tačiau pradėjus pirmąjį įskaitinį ratą, C. Kimballas viename iš posūkių nesuvaldė savo bolido ir trenkėsi į apsauginę sieną. Po stipraus smūgio bolidas akimirkai pakilo į orą. Amerikietis rimtesnių sužalojimų nepatyrė.
[picture id=71134]
Po incidento kvalifikaciniai važiavimai laikinai buvo sustabdyti. Juos pratęsus, pirma vieta džiaugėsi Simonas Pagenaud. Tačiau prancūzo rezultatą po kurio laiko pagerino jo komandos draugas H. Castronevesas.
Kvalifikacija nesėkmingai susiklostė čempionato lyderiui J. P. Montoyai. Kolumbietis suklydo įveikdamas pirmąjį įskaitinį ratą ir liko tik devynioliktas. Tuo tarpu pagrindiniai jo konkurentai kovoje dėl čempiono titulo Grahamas Rahalas ir Scottas Dixonas iškovojo atitinkamai penktą ir vienuoliktą startines vietas.
Priešpaskutinės šių metų „IndyCar“ sezono lenktynės Pocono trasoje prasidės sekmadienį 21:30 val. Lietuvos laiku.