M. Mosley: biudžetų lubos - vienintelė F-1 viltis

logo 2014 Rugpjūčio 19 d. 07:00, Minardi
Buvęs FIA prezidentas Maxas Mosley mano, kad išlaidos F-1 bus galima sumažinti tik tuo atveju, jei čempionate bus įvestos biudžetų lubos.
Jau kuris laikas ne viena „Formulės-1“ ekipa turi finansinių problemų. Nepaisant to, čempionato dalyvėms iki šiol nepavyko sutarti dėl to, kaip drastiškai sumažinti išlaidas. M. Mosley mano, kad bandymai sumažinti išlaidavimą pasinaudojant taisyklėmis, techniniu reglamentu, anksčiau ar vėliau baigsis nesėkme.
„Galų gale esu toks pat kaltas kaip ir visi kiti, nes nuo 2000 m. sutelkiau visą dėmesį ties reglamentu“, – pasakojo buvęs FIA prezidentas M. Mosley.
„Buvo tokia teorija, kad esant geroms taisyklėms bus galima sumažinti išlaidas. Paaiškėjo, kad tai netiesa. Pavyzdžiui bandėme suvaržyti variklių kūrėjų laisvę, bet tai neturėjo didelės reikšmės išlaidavimui. Viskas ką mums pavyko padaryti, tai sumažinti variklio galią, kuri buvo įgyta išleidžiant milijoną dolerių. Tai viskas.“
„Tada buvo žengtas kitas žingsnis – variklio tobulinimo proceso užšaldymas. Visi ekspertai man sakė, kad dabar tai jau bus viskas. Ką padarė variklių gamintojai? Jei skyrė savo pinigus tobulinti kitoms stritims ir taip atrado, mano manymu, papildomų 30 arklio galių.“
„Vėliau supratau, kad nesvarbu ką mes darome su taisyklėmis. Mes įrodėme, kad per taisykles negalima sumažinti išlaidavimo. Privalėjome įvesti biudžetų lubas.“
M. Mosley bandė įvesti biudžetų lubas 2009 m., tačiau tam pasipriešino čempionato dalyvės.
Buvusio FIA prezidento teigimu, jis žino kodėl kai kurios F-1 ekipos nenori biuždeto lubų.
„Kodėl komandai, kuri gali dirbti turėdama nedidelį biudžetą, nesuteikti daugiau laisvės? Taip jai atsirastu galimybė prie lyderių priartėti sekunde. Mano atžvilgiu, tai būtų logiška. Kažkas sėdintis tribūnose greičiausiai nepastebėtų didelio skirtumo tarp komandų, kurių biudžetai yra 50 ir 500 milijonų svarų.“
M. Mosley taip pat mano, kad pinigus F-1 pasaulyje taip pat būtų galima paskirstyti kitaip.
„Jei visa tai būtų daroma rotacijos būdu, visi gautų vienodai pinigų. Komandoms būtų galima pasakyti, kad iš rėmėjų gauti pinigai yra jų pelnas. Tame nėra nieko blogo. Tad viską būtų galima padaryti daug geriau. Tačiau šiame gyvenime yra kitaip, ar ne?“


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983