logo 2014 Gruodžio 13 d. 15:08, LAT Photographic
F-1.LT portalas renka metų geriausiuosius ir savo lankytojų klausia, kas šį sezoną padarė didžiausią pažangą. Nominacijoje paskelbti šeši kandidatai.
Kviečiame visus dar nebalsavusius balsuoti ir susipažinti su pretendentais.
> Spauskite čia ir balsuokite!

Pirmasis kandidatas tarp labiausiai patobulėjusių sportininkų – Danielis Ricciardo. Australas šiemet pakeitė iš „Formulės-1“ pasitraukusį veteraną Marką Webberį ir kiek netikėtai pranoko keturiskart pasaulio čempioną Sebastianą Vettelį.
[picture id=65894 width=487 height=325]
D. Ricciardo atvyko iš dukterinės „Red Bull“ ekipos „Toro Rosso“, kurioje jis praleido dvejus metus. Čia jis didelių darbų nenuveikė: pirmąjį sezoną bendroje įskaitoje užėmė 18-ąją, o antrąjį – 14-ąją vietą.
Aukščiausia iškovota vieta iki perėjimo į „Red Bull“ buvo tik septintoji. Palyginimui S. Vettelis su „Toro Rosso“ bolidu nugalėjo Italijoje ir galutinėje įskaitoje liko aštuntas. Tuo metu be vietos F-1 likęs Jeanas Ericas Vergne‘as šį sezoną užėmė 13-ąją poziciją bendroje rikiuotėje, o Singapūre finišavo šeštas.
Visgi viskas pasikeitė šį sezoną, kai D. Ricciardo nuo pat pirmojo etapo Australijoje demonstravo įspūdingą sportinę formą. Namų „Grand Prix“ etape lenktynininkas iškovojo antrąją vietą, tačiau dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotas.
Vėliau D. Ricciardo iškovojo tris pergales ir tapo vieninteliu sportininku, sugebėjusiu laimėti be bolido, kurį varo „Mercedes“ jėgainė. Galutinėje įskaitoje 25-erių pilotas pelnė trečiąją poziciją. Tuo tarpu S. Vettelis tenkinosi penktąja vieta.
Antrasis kandidatas metų pažengusiojo nominacijoje – Nico Rosbergas.
[picture id=67102 width=487 height=325]

„Mercedes“ komandos pilotas iki pat lenktynių Abu Dabyje buvo pretendentas tapti čempionu. Šį sezoną vokietis pademonstravo ypatingą greitį kvalifikacijose – laimėtos 11 „Pole“ pozicijų.
Praėjusiais metais N. Rosbergas bendroje įskaitoje tenkinosi šeštąja vieta, o šiemet pakilo iki antrosios. 29-erių lenktynininkui taip pat pavyko iškovoti penkias pergales.
Jules Bianchi taip pat įvardijamas kaip kandidatas tarp metų piloto, padariusio didžiausią pažangą.
[picture id=65585 width=487 height=325]
Talentingasis prancūzas šiemet atliko tikrą žygdarbį. Monako GP lenktynėse sportininkas su „Marussia“ bolidu sugebėjo finišuoti devintoje vietoje ir iškovojo pirmuosius komandos taškus istorijoje.
Labai apmaudu tai, kad šie taškai gali būti paskutiniai tiek ekipos, tiek ir paties lenktynininko. Japonijoje J. Bianchi apmaudžiomis aplinkybėmis patyrė avariją ir smarkiai susižalojo. Norime palinkėti, kad prancūzas pasveiktų ir galėtų gyventi kaip pilnavertis žmogus!
Nepaisant šios nelaimės, J. Bianchi visą sezoną demonstravo puikią sportinę formą ir yra rimtas kandidatas šioje nominacijoje.
Tarp pretendų pateko ir atstovas iš Brazilijos Felipe Massa.
[picture id=66819 width=487 height=325]
Po daugelio metų praleistų „Ferrari“ gretose šiemet F. Massa persikėlė į kitą legendinę komandą – „Williams“. Čia jam sekėsi visai neprastai.
Kalbant apie brazilą reikėtų paminėti, kad 2008 m. sportininkas buvo per plauką nuo čempiono titulo, kai svajonė iš rankų išslydo tik po permainingos kovos paskutiniame etape. Kitąmet F. Massa patyrė rimtą galvos traumą, po kurios turėjo praleisti nemažai lenktynių.
Nuo to momento sportininko forma krito. F. Massa neprilygo komandos draugui Fernando Alonso, o galiausiai nutarė pasukti kitu keliu.
Šį sezoną, panašu, lenktynininkas atgavo motyvaciją ir ypač sezono gale pademonstravo, kad dar turi parako. Per paskutinius septynis etapus F. Massa iškovojo tris podiumus ir pranoko greitąjį Valtteri Bottą.
Pastarasis pilotas – taip pat tarp kandidatų.
[picture id=66135 width=487 height=325]
V. Bottas praėjusį sezoną užbaigė būdamas vos 17-oje vietoje. Tai buvo jo debiutinis sezonas su ne itin greitu „Williams“ bolidu. Šiemet Suomijos didvyris važiavo kaip ant sparnų.
V. Bottas sugebėjo iš smarkiai pagreitėjusio „Williams“ automobilio išspausti išties daug. Šešis kartus sportininkas kopė ant apdovanojimų pakylos, o galutinėje įskaitoje liko ketvirtas. Pažanga – 13 pozicijų.
Iš 19-os etapų suomis 17 kartų finišo liniją kirto pirmajame dešimtuke.
Jei „Williams“ pavyks dar labiau priartėti prie „Mercedes“, galbūt V. Bottas galės pakovoti ir dėl čempiono vardo.
Paskutinis nominacijos pretendentas – Sergio Perezas.
[picture id=64400 width=487 height=325]
Meksikos lenktynininkas po ne itin sėkmingo praėjusio sezono „McLaren“ komandoje šiemet perėjo į „Force India“ ekipą. Atrodė, kad galingų rėmėjų turinčio sportininko karjera pakrypo žemyn, tačiau scenarijus buvo kitoks.
S. Perezas sugebėjo bendroje įskaitoje per metus pakilti laipteliu aukščiau – iš 11-osios vietos į 10-ąją (49 ir 59 taškai). Jei pernai meksikiečiui nepavyko iškovoti prizinės vietos, tai šį sezoną jis tai padarė Bahreine.
Iš viso S. Perezas pirmajame dešimtuke lenktynes baigė 12 kartų.