MotoGP. Valensijoje vykusioje kvalifikacijoje - 39-oji J. Lorenzo „pole“

logo 2016 Lapkričio 12 d. 17:12, Yamaha
Šiandien Valensijoje (Ispanija) vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje greičiausias buvo Jorge Lorenzo. Tai 39-oji ispano „pole“ čempionate ir paskutinioji atstovaujant „Yamaha“ komandai.
J. Lorenzo pirmuoju bandymu vieną ratą įveikė per 1 min. 29,849 sek. ir daugiau nei puse sekundės lenkė artimiausią varžovą. Po kurio laiko, su naujomis padangomis, ispanas vieną ratą įveikė per 1 min. 29,401 sek. bei pagerino sau pačiam priklausiusį trasos rekordą, kurį užfiksavo pernai.
0,340 sek. nuo „Yamaha“ lenktynininko atsiliko ir antrą startinę poziciją iškovojo čempiono titulą jau užsitikrinęs Marcas Marquezas. Ispanas pačioje kvalifikacijos pabaigoje dar bandė pasipriešinti varžovui. Sportininkas buvo greičiausias pirmame trasos sektoriuje, bet likusiuose dvejuose sektoriuose lenktynininkas buvo lėtesnis už J. Lorenzo, tad turėjo tenkintis antra vieta.
Trečioje vietoje kvalifikaciją užbaigė kitas „Yamaha“ ekipos lenktynininkas Valentino Rossi. Italas nuo „pole“ poziciją iškovojusio komandos draugo atsiliko daugiau nei puse sekundės.
Antroje startinėje eilėje pozicijas išsidalino „Suzuki“, „Ducati“ ir „Tech3“ komandų lenktynininkai – Maverickas Vinalesas, Andrea Dovizioso ir Polas Espargaro.
Po Japonijoje patirtos traumos į čempionatą sugrįžęs Dani Pedrosa Valensijoje vykusioje kvalifikacijoje liko aštuntas.
Šį savaitgalį čempionato lenktynėse debiutuos KTM komanda. Jos motociku važiuojantis Mika Kallio kvalifikacijoje greičiu nenustebino ir liko tik dvidešimtas.
Paskutinės 2016 m. „MotoGP“ sezono lenktynės Valensijos trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.