Pagrindiniai varžovai pasmerkė „Ferrari“ veiksmus

Pagrindiniai varžovai pasmerkė „Ferrari“ veiksmus
logo 2010 Liepos 26 d. 20:36, Bridgestone Motorsports
Pagrindiniai „Ferrari“ varžovai neslėpė savo nepritarimo Vokietijos GP lenktynėse ekipos taikytai komandinei taktikai. „Mercedes“ ir „Red Bull“ tai išsakė atvirai, o „McLaren“ stengėsi viešai šio klausimo neeskaluoti.
N. Fry'us: turime atsakyti prieš žiūrovus
„Mercedes“ komandos vadovas Nickas Fry'us atkreipė dėmesį į tai, kad tokie italų komandos veiksmai yra lenktynių žiūrovų apgavystė, kas kenkia „Formulės-1“ įvaizdžiui ir gali atsisukti prieš patį sportą.
„Visų pirma, mes visi turime laikytis taisyklių. Patinka tau tai ar ne, galutinį žodį taria teisėjai ir FIA. Neatsižvelgiant į tai, manau, kad komandos neša pilną atsakomybę už renginį (prieš žiūrovus – red. past.)“, - pažymėjo britas.
„Renginys pritraukia gerbėjų, gerbėjai pritraukia rėmėjų, o rėmėjai suteikia lėšų, kuriomis išlaikomos komandos. Taigi, galų gale jie yra mūsų klientai ir mes privalome suteikti jiems gerą šou.“
„Man liūdna dėl Felipe, ypač po to, kas įvyko pernai, kai liūdėjome mes visi. Jis važiavo puikiai. Tai neatrodo sąžininga“, - konstatavo specialistas.
„Mano asmenine nuomone, šou yra pats svarbiausias dalykas. Girdėjau Davidą Coulthardą kalbantį apie istoriją ir tai, kad komandinė taktika buvo taikoma visada, tačiau aš manau, kad laikai pasikeitė.“
„Tai sportas ir gerbėjai nori matyti lenktynininkus kovojančius tarpusavyje. Nors komandos ir galvoja, kad tai jų čempionatas, tačiau dauguma gerbėjų – galbūt išskyrus „Ferrari“ fanus – palaiko konkrečius ekipose lenktyniaujančius pilotus.“
„Manau, kad turime leisti jiems kovoti tarpusavyje ir įsikišti tik tuo atveju, kai situacija slysta iš rankų ir jie trankosi vienas į kitą.“
C. Horneris: lenktynės buvo surežisuotos
Christianas Horneris, vadovaujantis „Red Bull“ ekipai, kalbėjo paprasčiau ir „Ferrari“ veiksmus pavadino lenktynių režisūra bei taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad tokiu būdu visiškai nesiskaitoma su sporto gerbėjais.
„Formulei-1“ turėtų būti gėda, nes lenktynės buvo surežisuotos, vienam lenktynininkui suteikiant pergalę kito sąskaita“, - sakė britas.
„Stambule (Turkijos GP – red. past.) sulaukėme daug kritikos dėl to, kad leidome savo pilotams kovoti tarpusavyje, tačiau aš manau, kad tai sąžininga ir sportiška politika.“
„Šiandien pralaimėjo „Formulė-1“. „Ferrari“ yra pakankamai didelė komanda ir jiems nederėtų taip elgtis, o Fernando yra pakankamai geras lenktynininkas – sezone dar liko šimtai taškų“, - aiškino Sebastianą Vettelį ir Marką Webberį bandantis suvaldyti specialistas.
„Tai didelė gėda. „Ferrari“ yra puiki komanda. „Formulei-1“ belieka apgailestauti, kad jie neleido Felipe ir Fernando kovoti tarpusavyje. Juos skiria ne tiek jau daug taškų, tačiau jų bolidai buvo akivaizdžiai sukeisti.“
„Didžiausi pralaimėtojai dabar yra gerbėjai, žiūrovai trasoje ir prie televizorių, matę, kaip pergalė buvo atiduota Fernando.“
M. Whitmarshas kalbėsis su „Ferrari“ už uždarų durų
„Formulės-1“ komandų asociacijos (FOTA) prezidentas ir „McLaren“ vadovas Martinas Whitmarshas išsisuko nuo tiesioginių situacijos komentarų, tačiau neslėpė besilaikąs kitokio požiūrio į lenktynininkų tarpusavio kovą.
„Nenoriu būti į tai įtrauktas. Turiu apie tai savo asmeninę nuomonę. Išsakysiu savo asmeninę nuomonę „Ferrari“, tačiau nenoriu viešai reikšti savo požiūrio“, - pabrėžė britas.
„Galime prisiminti devyniasdešimtuosius ir daugybę to metu įvykių, tačiau mes nusprendėme lenktyniauti. Manau, kad mūsų pilotų tarpusavio kova trasoje ilguoju laikotarpiu komandai duos teigiamos naudos.“
„Tai mano sprendimas ir mes norime taip elgtis. Kiti daro tai, ką nori – FIA ir „Ferrari“ reikalas spręsti, kas yra teisinga. Abu mūsų vaikinai kovojo iki pat lenktynių finišo“, - pastebėjo jis.
„Žinau tą patį, ką ir jūs. Girdėjau tą patį, mačiau tą patį, tačiau paliksiu tai komentuoti kitiems.“
Komandinių nurodymų draudimas – neįmanomas?
Nepaisant gausaus pasipiktinimo „Ferrari“ komandos surengtu spektakliu Vokietijoje, nemažai „Formulės-1“ specialistų išsakė savo nuomonę, kad komandinių nurodymų draudimas tėra iliuzija ir jį derėtų apskritai panaikinti.
„FIA turėtų nedelsiant sušaukti visas komisijas, tarybas ir visus galinguosius, kurių reikia panaikinti 39.1 taisyklę, draudžiančią komandinę taktiką. Tai neįgyvendinama ir dažniausiai netaikytina taisyklė“, - pažymėjo BBC komentatorius Martinas Brundle'as.
„Gerbėjai, žiniasklaida ir rėmėjai – jie geriausiai gali tai tvirtai kontruoliuoti, naudodami televizorių nuotolinio valdymo pultelius, nepirkdami bilietų, išsakydami savo nuomonę ir valdydami lėšas“, - pažymėjo šis buvęs „Formulės-1“ lenktynės.
Bene geriausiai vertinamo sporto apžvalgininko Jameso Alleno nuomone, komandinės taktikos draudimas turėtų būti netaikomas bent paskutiniame sezono trečdalyje. Kiti, tarp jų ir Tony Dodginsas iš „Autosport“, tuo tarpu, kalbėjo paprastai – taisyklė turi būti panaikinta.
„Ferrari“ komanda – J. Todto vadovaujamos FIA rankose
Ironiška, kad „Ferrari“ komandos poelgį dabar teks svarstyti buvusio šios ekipos vadovo Jeano Todto prezidentaujamai FIA. Būtent prancūzo laikais komandinės taktikos naudojimas „Scuderia“ gretose buvo kasdienybė, o dėl juodžiausio epizodo 2002 m. Austrijos GP lenktynėse ir buvo priimtas tokių veiksmų draudimas.
Organizacija ekipai gali pritaikyti didesnes sankcijas nei skirta 100 00 JAV dolerių bauda, net pakeisti varžybų rezultatus. Vis dėlto, tikėtina, kad kartu ar vietoje to bus pakoreguotos pačios taisyklės.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983