Vengrijos GP įdomioji statistika

logo 2016 Liepos 26 d. 06:55, Red Bull/Getty Images
Keletas įdomių statistikos faktų pasibaigus Vengrijos GP etapui Hungaroringe...
Laimėjęs kvalifikaciją Vengrijoje Nico Rosbergas pagal „pole“ pozicijų skaičių susilygino su Mika Hakkinenu – po 26. Šiam tikslui pasiekti Rosbergui prireikė 196 lenktynių, o Hakkinenui – 161. Daugiausiai „pole“ ir toliau turi Michaelis Schumacheris – 68.
Rosbergas ir Hamiltonas jau 36 kartą pasidalino pirmąją starto juostą, pakartoję Hakkineno ir Coulthardo pasiekimą „McLaren“ ekipoje.
„Mercedes“ tapo pirmojo komanda, kurios pilotai Hungaroringe iškovojo 4 „pole“ paeiliui.
6-toji Carloso Sainzo vieta kvalifikacijoje tapo pačiu geriausiu „Toro Rosso“ rezultatu Vengrijos GP.
Pirmą kartą po „McLaren“ ir „Honda“ sąjungos abu komandos pilotai pateko į finalinę kvalifikacijos dalį.
Pirmą kartą per visą „Formulės-1“ istoriją kvalifikacija net 4 kartus buvo nutraukta raudonomis vėliavomis.
Lewiso Hamiltono pergalė Vengrijoje tapo 5-tąja jam šiame sezone ir 5-ąja šioje trasoje – tiek daug lenktynių Vengrijoje iki šiol nėra laimėjęs niekas. Hamiltonas Vengrijoje yra laimėjęs debiutiniais 2007 metais, po to – 2009, 2012, 2013 ir 2016 m.

Hamiltonas yra ketvirtas pilotas F-1 istorijoje kartu su M. Schumacheriu, A. Prostu bei A. Senna, kurie yra laimėję po penkis etapus dviejose skirtingose trasose. Monrealyje Lewisas taip pat turi 5 pergales. Daugiausiai pergalių vienoje trasoje – aštuonias turi Schumacheris.
Pergalė Vengrijoje Hamiltonui leido pirmą kartą išsiveržti į lyderius asmeninėje įskaitoje. Britas laimėjo penkis iš šešių pastarųjų etapų, atkovojęs 43 taškų skirtumą, kurį Rosbergas turėjo po Rusijos etapo.
Finišavęs antras, Rosbergas iš vienuolikto bandymo Vengrijoje pirmą kartą užlipo ant podiumo. Hungaroringas tapo 22 trasa, kurioje Nico finišavo trejetuke.
Trečius metus paeiliui Danielis Ricciardo Vengrijoje iškovojo prizinę vietą – ketvirtadalis iš visų jo 12 podiumų iškovota būtent čia. Šis podiumas buvo 110-uoju Australijos pilotams „Formulėje-1“.
Geriausiu „Ferrari“ rezultatu tapo 4-toji Sebastiano Vetelio vieta. Antrose lenktynėse paeiliui ir trečią kartą šiame sezone „Ferrari“ nepavyko patekti tarp prizininkų. Trečią kartą paeiliui jie nusileido „Red Bull“ komandai pagal surinktus taškus – dabar juos Konstruktorių įskaitoje teskiria tik vienas taškas.
Pirmą kartą po S. Vettelio perėjimo į „Ferrari“ pernai, jis tris kartus paeiliui neužlipo ant podiumo.
Kimis Raikkonenas 43 kartą savo karjeroje nuvažiavo greičiausią lenktynių ratą. Suomis užima antrąją vietą šiame reitinge, nusileisdamas tik Schumacheriui, bet vokietis yra beveik nepavejamas – jo karjeroje yra net 77 greičiausi ratai.
Fernando Alonso tapo pačiu stabiliausiu pilotu Vengrijoje – visas savaitgalio sesijas užbaigdamas 7 vietoje. Ispanas trečią kartą sezone uždirbo taškus.
Finišavęs aštuntas trečią kartą paeiliui, C. Sainzas pakilo į 10 vietą asmeninėje įskaitoje.