Artėja F. Briatore prieš FIA teismas

Artėja F. Briatore prieš FIA teismas
logo 2009 Lapkričio 12 d. 09:29, Renault
Lapkričio 24 d. teismas Prancūzijoje nagrinės buvusio „Renault“ komandos vadovo Flavio Briatore skundą prieš Tarptautinę automobilių federaciją (FIA), kuriuo iki gyvos galvos iš autosporto diskvalifikuotas italas tikisi šios bausmės panaikinimo ir moralinės žalos atlyginimo.
Su bylos dokumentais susipažinusio britų „The Guardian“ teigimu, į lenktynių režisavimo skandalą įsivėlęs F. Briatore siekia visiško jam skirtos nuobaudos panaikinimo ir mažiausiai 1 mln. eurų (apie 3,5 mln. litų) kompensacijos už jo reputacijai padarytą žalą.
Laikraštis rašo, kad teisme bausmės panaikinimo sieks ir buvęs „Renault“ inžinerijos direktorius Patas Symondsas, kuriam FIA už vaidmenį toje pačioje istorijoje skyrė penkerių metų trukmės diskvalifikaciją.
Pareiškėjų teigimu, „Formulės-1“ lenktynes reguliuojanti organizacija ir jos Pasaulio autosporto taryba nuobaudas jiems skyrė nesilaikydama nustatytos tvarkos ir neužtikrindama sąžiningo proceso.
„Konkrečiai Pasaulio taryba ir apskritai FIA naudojosi perdėta valdžia ir piktnaudžiavo ja. <...> Pasaulio taryba pažeidė pačias paprasčiausias procedūrų taisykles ir teisę į sąžiningą teismą“, - skelbiama buvusių „Renault“ vadovų pareiškime.
Nubaustųjų nuomone, diskvalifikacijos tipo nuobauda jiems apskirtai negalėjo būti taikoma, nes FIA Sporto kodekse tokia bausmė numatyta tik licencijuotiems varžybų dalyviams. Nei vieno, nei kito pareiškėjo darbas nebuvo licencijuojamas.
F. Briatore teigimu, FIA pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją, neužtikrindama sąžiningo teismo ir tyrėjų, prokurorų ir teisėjų vaidmenų atskyrimo. Visus juos, italo tvirtinimu, atliko su juo asmeniškai troškęs susidoroti organizacijos prezidentas Maxas Mosley.
„Sprendimai atlikti tyrimą ir perduoti jo rezultatus Pasaulio tarybai buvo priimti to paties žmogaus, FIA prezidento. Jis atliko pareiškėjo, tyrėjo, prokuroro ir teisėjo vaidmenis“, - pažymima pareiškime.
Teismui pateiktuose dokumentuose pabrėžiama, kad lenktynių režisavimo bylos nagrinėjime dalyvavo ir „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as, kuriam buvo svarbu užtikrinti kuo mažesnę bausmę „Renault“ komandai. Be to, atkreipiamas dėmesys, kad pastarasis funkcionierius, kaip ir jau minėtas M. Mosley, buvo nepalankiai nusiteikę F. Briatore atžvilgiu dėl šio šių metų viduryje išreikštų grasinimų surengti alternatyvią lenktynių seriją.
„Jis dalyvavo ir galėjo balsuoti Pasaulio tarybos svarstyme bei buvo tiesiogiai suinteresuotas, kad „Renault“ išvengtų sankcijų, kurios galėtų paakinti juos pasitraukti iš „Formulės-1“ čempionato, bei, be to, galėjo būti priešiškai nusiteikęs pono Briatore atžvilgiu dėl šio pozicijų atstovaujant „Formulės-1“ konstruktorius“, - teigiama pareiškime.
Bausmės panaikinimas F. Briatorei greičiausiai nesudarytų galimybės greitai sugrįžti į „Formulę-1“, tačiau leistų jam vykdyti veiklą kitose autosporto varžybose bei išlaikyti nuosavybės dalį ir valdymo teisę Anglijos futbolo klube „Queens Park Rangers“.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1174
2. Tadux15 1155
3. Giriby 1151
4. mantioras 1151
5. Modetas99 1140