Austrijos GP: įdomi statistika

logo 2021 Liepos 06 d. 12:23, McLaren

Keletas įdomių statistikos faktų po Spielberge pasibaigusių Austrijos GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Austrijoje, Maxas Verstappenas iškovojo trečiąją „pole“ paeiliui, ketvirtą šiame sezone ir tik septintą karjeroje. Iki šiol Maxas neiškovodavo daugiau kaip po dvi „pole“ per sezoną.

Lando Norrisas kvalifikavosi antras, pasiekdamas geriausio rezultato karjeroje. Lando iškovojo „McLaren“ teisę startuoti iš pirmos eilės – pirmą kartą po Brazilijos'12, kai šioje komandoje dar lenktyniavo Lewisas Hamiltonas ir jis tada iškovojo „pole“ poziciją. Lando tapo šeštuoju jaunųjų pilotų sąraše, kurie kvalifikacijoje užėmė pirmąją starto juostą – tai jis padarė būdamas 21 metų, 5 mėnesių ir 21 dienos amžiaus.

Kvalifikavęsis trečias, Sergio Perezas pirmą kartą šiame sezone aplenkė abu „Mercedes“ sportininkus. Pirmą kartą nuo Singapūro'17 pirmame trejete nebuvo „Mercedes“ lenktynininkų.

Ketvirtoji Lewiso Hamiltono vieta – jo antras toks blogas rezultatas šiame sezone po nesėkmingos kvalifikacijos Monake, kur jis buvo tik septintas.

Pirmasis Austrijos GP kvalifikacijos šešetas buvo sudarytas iš tų pačių pilotų kaip ir Štirijos GP etape, bet kitokia tvarka, o pirmajame dešimtuke nebuvo tik Alonso bei Leclerco, kuriuos pakeitė Vettelis ir Russellas.

Valtteri Bottas kvalifikavosi penktas ir startavo lygiai iš tos pačios pozicijos kaip ir prieš savaitę, kai dėl baudos iš antrosios vietos nukrito į penktąją.

Pierre'as Gasly kvalifikacijoje buvo šeštas – penktą kartą paeiliui ir septintą kartą šiais metais atsidūrė tarp geriausiųjų šešeto. Jis buvo šeštas keturis kartus per paskutinius penkis GP.

Yuki Tsunoda kvalifikavosi septintas, pasiekdamas geriausio karjeros rezultato.

Savo 34-tojo gimtadienio dieną Sebastianas Vettelis kvalifikacijoje užėmė aštuntą vietą ir antrą kartą sezone pateko į kvalifikacijos finalą, bet startavo tik 11-tas dėl baudos.

George'as Russellas kvalifikavosi devintas, pasiekęs geriausio rezultato „Williams“ po Brazilijos'17, kur Felipe Massa taip pat buvo 9-tas. „Williams“ pirmą kartą po Italijos'18 pateko į kvalifikacijos finalą – tada tai padarė Lance'as Strollas.

Pirmą kartą šiais metais abu „Aston Martin“ sportininkai pateko į paskutinę kvalifikacijos dalį.

Pirmą kartą nuo pernai metų lenktynių Bahreine abu „Ferrari“ lenktynininkai nepateko į kvalifikacijos finalą.

Trečią kartą paeiliui Kimis Raikkoneneas iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Nugalėjęs Austrijos GP etape, Maxas Verstappenas iškovojo 15-tą pergalę karjeroje, penktą šiame sezone ir ketvirtą Austrijos trasoje, padidindamas atotrūkį nuo Lewiso Hamiltono iki 32 taškų. Maxas pagal pergalių skaičių susilygino su Jensonu Buttonu.

Startavęs iš „pole“, nuvažiavęs greičiausią ratą, pirmaudamas nuo starto iki finišo ir nugalėjęs GP lenktynėse, Verstappenas pirmąjį kartą karjeroje iškovojo „Didįjį šalmą“.

Tai buvo penktoji „Red Bull“ pergalė penkiose paskutinėse penkiose varžybose ir 70-toji šios komandos istorijoje – jos pranašumas prieš „Mercedes“ Konstruktorių taurės įskaitoje padidėjo iki 44 taškų.

Tai buvo penktoji pergalė paeiliui „Honda“ jėgainėms – tai pati ilgiausia triumfo serija nuo 1988 m., kai Ayrtonas Senna ir Alainas Prostas prie „McLaren-Honda“ vairo iškovojo 11 pergalių paeiliui.

Pirmą kartą nuo 2014 m. kai „Formulė-1“ perėjo prie hibridinių turbovariklių. „Mercedes“ nesugebėjo laimėti penkiose lenktynėse paeiliui.

Antroji Valtteri Botto vieta – geriausias suomio rezultatas šiame sezone. Jis septintą kartą karjeroje užlipo ant podiumo Spielberge – daugiausiai nei bet kuris kitas šioje trasoje.

Lando Norrisas finišavo trečias – tai ketvirtas jo podiumas karjeroje, trečias šiame sezone, iš kurių du jis iškovojo Austrijoje.

Norrisas pratęsė rekordinę rezultatyvią seriją karjeroje iš 14-kos lenktynių paeiliui, kurioje jis uždirbo taškus – tai tęsiasi nuo Emilijos-Romanijos'20.

Lewisas Hamiltonas finišavo ketvirtas ir trečią kartą šiame sezone neužlipo ant podiumo. Savo paskutinę pergalę britas iškovojo Barselonoje – tai buvo prieš penkis etapus ir visas kitas lenktynes laimėjo „Red Bull“ komandos atstovai.

Carlosas Sainzas finišavo penktas, septintą kartą sezone gavęs taškų ir sumažindamas atsilikimą nuo Charleso Leclerco asmeninėje įskaitoje iki 2 taškų. Trečią kartą šiais metais ispanas užbaigė varžybas pirmame penketuke. Carlosas gavo taškus 14-koje GP per paskutinius 16-ka etapų.

Pierre'as Gasly finišavo 7-tas, pratęsdamas rezultatyvią „AlphaTauri“ seriją – ši komanda iškovojo taškus visose lenktynėse šiais metais.

George'as Russellas trečią kartą karjeroje finišavo 11-tas, tačiau dar nė karto neuždirbo taškų prie „Williams“ vairo.

Trasa: „A1-Ring", Spielbergas (Austrijos GP)
Ilgis: 4,326 km Ratų skaičius: 71