Bahreino GP: įdomioji statistika

logo 2022 Kovo 22 d. 13:48, Toro Rosso/Getty Images

Keletas įdomių statistinių faktų po Bahreine pasibaigusių „Formulės-1“ GP lenktynių...

Kvalifikacija

Charlesas Leclercas laimėjo kvalifikaciją Bahreine, iškovodamas dešimtą „pole“ karjeroje ir antrą Bahreino Sakhiro trasoje. Pats sėkmingiausias monakiečiui buvo 2019 m. sezonas, kai jis turėjo 7 „pole“. Įdomu, kiek jis turės jų 2022 metais?

Ferrari“ komandai tai buvo jau 231-oji „pole“ pozicija istorijoje, 230-tąją ekipai taip pat iškovojo Leclercas, pernai laimėjęs kvalifikaciją Baku. Dabar Skuderija jau turi šešias „pole“ Bahreine.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje buvo antras ir 30-tą kartą karjeroje startavo iš pirmos eilės.

Trečioji Carloso Sainzo vieta – geriausias jo rezultatas nuo pradėjusių metų Sočio. Pirmą kartą šiame dešimtmetyje abu „Ferrari“ pilotai startavo pirmame trejetuke.

Ketvirtoji Sergio Perezo vieta kvalifikacijoje - praėjusį sezoną buvo pati populiariausia meksikiečiui.

Penktoji Lewiso Hamiltono vieta – blogiausias jo rezultatas kvalifikacijose nuo 2009 m. Bahreino etapo.

Šeštoji Valtteri Botto vieta – geriausias rezultatas „Alfa Romeo“ ekipai po lygiai tos pačios Kimi Raikkoneno pozicijos per Belgiją'19.

Septintoji Kevino Magnusseno vieta – geriausia danų piloto rezultatas po Monako'19 ir pirmas „Haas“ komandos patekimas į kvalifikacijos finalą nuo Brazilijos'19.

Mickas Schumacheris kvalifikavosi 12-tas ir pasiekė geriausio rezultato trumpoje jo karjeroje.

Lenktynės

Charleso Leclerco pergalė Bahreine buvo tik trečia jo karjeroje, jis 14-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo ir nuvažiavo penktą greičiausią ratą lenktynėse, pirmą karta laimėdamas „didijį šalmą“. Charlesas tapo pirmu Monako piliečiu „Formulės-1“ istorijoje, kuris pirmauja pasaulio čempionato asmeninėje įskaitoje.

Carlosas Sainzas finišavo antras, pakartodamas geriausią savo karjeros rezultatą – tai trečią kartą iškovota antroji vieta po Italijos'20 ir Monako'21.

Bahreine „Ferrari“ iškovojo pirmą pergalingą dublį po Singapūro'19 ir 85-tą komandos istorijoje. „Ferrari“ yra absoliutus lyderis pagal šį rodiklį.

Finišavęs trečias, Lewisas Hamiltonas 183-čią kartą užlipo ant podiumo – tai jam buvo 11-tas kartas Behreine. Tai buvo 250-tasis etapas, kuriame L. Hamitonas uždirbo taškus. Hamiltonas tapo pirmu lenktynininku istorijoje, kuris nors vieną kartą lipo ant podiumo per 16-ka GP etapų paeiliui.

Kevinas Magnussenas patvirtino „Haas“ komandos pažangą šiais metais, finišuodamas penktas – ir trečią kartą pakartojo savo geriausią rezultatą amerikiečių ekipoje.

Pirmame finišo šešetuke keturiuose automobiliuose stovėjo „Ferrari“ jėgainės – Maranello komandos istorijoje tai buvo 240-toji jos variklių pergalė.

Finišavęs dešimtas, kinas Guanyu Zhou tapo 66-tuoju „Formulės-1“ lenktynininku, kuris uždirbo taškus debiutinėse savo lenktynėse.

Vienuoliktoji Micko Schumacherio vieta – geriausias vokiečio rezultatas karjeroje.

Pirma kartą nuo Austrijos'20 abu „Red Bull“ bolidai nepasiekė finišo lenktynėse.