Belgijoje eilinį kartą triumfavo M. Verstappenas

logo 2023 Liepos 30 d. 23:00, Pixabay

Sausu oru vykusiose lenktynėse Spa trasoje greičiausiai 44 ratus nuvažiavo „Red Bull“ lyderis Maxas Verstappenas, antroje vietoje palikęs savo komandos kolegą Sergio Perezą ir „Ferrari“ pilotą Charlesą Leclercą.

Šiemet lenktynės Spa trasoje nebuvo pirmosiomis antroje „Fomulės-1“ sezono dalyje, o užbaigė pirmąją sezono pusę. Ir nors didžiojoje Vakarų Europos dalyje buvo karšta, Ardėnų kalnuose vyravo debesys. Ir nors paprastai kalbama, kad lenktynių savaitgalio Belgijoje metu bent vieną dieną lyja, tai šiemet buvo sunku surasti bent pusdienį, kada lietaus nebūtų.

Penktadienį kvalifikaciją laimėjo Maxas Verstappenas, jis nugalėjo ir šeštadienio sprinte.

„Pirelli“ į Belgiją atvežė „vidutinio“ kietumo padangų komplektą – C2, C3 ir C4, bet praktiškai viso savaitgalio metu komandos negalėjo su jomis padirbėti dėl lietaus.

Verstappenas prieš lenktynes gavo baudą už pavarų dėžės keitimą, todėl iš pirmos eilės startavo Leclercas ir Perezas, iš antros – Hamiltonas ir Sainzas, iš trečios – Piastris ir Verstappenas.

„Haas“ sportininkas Nico Hulkenbergas kvalifikavosi paskutinis, todėl „Haas“ nutarė jam pakeisti visą jėgos agregatą ir vokietis lenktynes pradėjo iš serviso juostos. Likus valandai iki starto Hulkenbergas pranešė, kad stringa visiškai naujo variklio uždegimo sistema, tačiau mechanikai operatyviai ją sutaikė,

Jo komandos draugas Kevinas Magnussenas prarado tris starto vietas dėl Charleso Leclerco užblokavimo.

Piastris, Norrisas, Russellas, Alonso, Strollas, Tsunoda ir Hulkenbergas startavo su vidutinėmis padangomis, likusieji pirmajai atkarpai pasirinko minkštąsias.

Starto metu Perezas iškart įveikė Leclercą ir pradėjo pirmauti. Sainzas užblokavo padangas ir išstūmė Piastrį į barjerą. Alonso atkovojo tris pozicijas. Antrame rate Albonas aplenkė Strollą kovoje dėl 9 vietos, Piastris sustabdė bolidą ir pasitraukė iš distancijos. Sainzo mašina taip pat buvo apgadinta, bet jis dar kurį laiką tęsė važiavimą, bet vėliau pasuko į garažą.

Verstappenas atkovojo vieną poziciją po kitos, kol galiausiai lyderiu tapo 17 rate ir šios vietos niekam daugiau neužleido.

Maxas laimėjo Belgijos GP etapą iš iškovojo 45-tą pergalę karjeroje ir 10-tą šiais metais. „Red Bull“ komandai tai buvo 13-ta pergalė paeiliui – tai naujas „Formulės-1“ rekordas. Perezas finišavo antras – tai buvo penktas „Red Bull“ pergalingas dublis sezone.

Dabar prasideda keturių savaičių vasaros pertrauka, kitas etapas įvyks rugpjūčio 25-27 dienomis Zandvoorte, Nyderlanduose.