Brazilijos GP: įdomioji statistika

logo 2017 Lapkričio 14 d. 06:10, Ferrari

Keletas įdomių statistinių faktų po San Paule pasibaigusių Brazilijos GP lenktynių.

Valtteri Botto „pole“ Brazilijoje tapo trečiąja šiais metais suomių piloto karjeroje. „Mercedes“ sąskaitoje šiemet 14 „pole“ pozicijų per 19 lenktynių. Botto „pole“ yra 170-toji „Mercedes“ varikliams ir 70-toji „Mercedes“ mašinoms hibridinėje turboeroje.

100 kartą suomių pilotas startavo iš pirmosios eilės.

Kvalifikavęsis antras, Sebastianas Vettelis 14 kartą šiame sezone startavo iš pirmosios eilės. „Ferrari“ komandai tai naujas rekordas – Michaelis Schumacheris iš pirmos eilės startavo po 13 kartų (nuo 2001 iki 2003 m.), bet tada ir lenktynių būdavo mažiau.

Sebastiano Vettelio pergalė Brazilijoje buvo jam pirmoji po vasaros pertraukos, 5 šiame sezone ir 47 karjeroje. Tai buvo 230 „Ferrari“ motorų pergalė „Formuėje-1“.

Vettelis tapo pirmuoju lenktynininku, kuris neatstovauja „Mercedes“, kuris startavo iš pirmos eilės ir laimėjo Interlagose nuo hibridinių variklių eros pradžios.

Dešimtus metus paeiliui Interlagose laimėjo pilotas, kuris startavo iš pirmosios eilės.

68 rate Vettelis pakartojo Aytrono Sennos rekordą pagal ratų skaičių, kuriuose jis pirmavo lenktynėse  - 2987. Dabar Vettelis turi 2990 pirmavimo ratų, jis užima trečią vietą pagal šį rodiklį, nusileisdamas Schumacheriui (5111 ratų) ir Lewisui Hamiltonui (3514 ratų).

Lewisas Hamiltonas pagerino naują rekordą „Formulės-1“ istorijoje, startavęs 207 lenktynėse paeiliui. Ankstesnis rekordas priklausė jo buvusiam komandos draugui Nico Rosbergui, kuris startavo 206 lenktynėse paeiliui.

Hamiltonas uždirbo taškus 24 varžybose paeiliui, pakartojęs antrą pagal ilgumą rezultatyvią seriją, kuri priklauso Schumacheriui (2001 Vengrija- 2003 Malaizija).

Atkovojęs 16 pozicijų lenktynių eigoje Hamiltonas pakartojo geriausią pasiekimą per visą Interlagoso istoriją, kurį 1992 m. pasiekė Janni Morbidelli ir Yukio Katajama. Tada jie startavę 23 ir 25 vietose, finišą pasiekė 7 ir 9 vietose.

Nutrūko rekordinė Estebano Ocono serija – per savo 27 lenktynes pirmą kartą prancūzas pasitraukė iš varžybų po incidento su Romainu Grosjeanu.

Praėjo lygiai 5 metai po „McLaren“ pergalės, kai prieš 97 lenktynes Interlagose laimėjo Jensonas Buttonas.