C. Horneris: 21-erios lenktynės – tai yra maksimumas

C. Horneris: 21-erios lenktynės – tai yra maksimumas
logo 2017 Lapkričio 26 d. 06:00, Pixabay

Pagrindiniai šios savaitgalio įvykiai „Formulės-1“ trasoje mūsų dar laukia, tačiau „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris patikino, kad jų komanda tikisi gerai pasirodyti lenktynėse.

Christianas Horneris taip pat pakomentavo padangų linijos išplėtimą, kurį šį savaitgalį pristatė „Pirelli“: „Manau, kad septyni skirtingi mišiniai iš esmės reikalingi tik tam, kad būtų supainioti žurnalistai. Bet mūsų užduotis taip pat pasunkėjo. Pliusas tame, kad minkštų sudėčių bus daugiau, juk šiais metais dauguma lenktynių vyko su vienu sustojimu, o tai nėra gerai. Tikiuosi, kad 2018 m. mes pamatysime 2-3 sustojimus boksuose“.

Kitais metais „Formulės-1“ mašinose atsiras pilotų galvos apsaugos sistemos „Halo“, o tai sukels visą eilę naujų techninių užduočių, su kuriomis komandoms teks aiškintis.

„Dėl „Halo“ sistemų lenktynininkai nematys signalinių šviesų sustojimo metu, kurios yra techninio aptarnavimo juostoje ir į kurias pilotai visada orientuodavosi. Šias šviesas reikės arba pakabinti kažkur žemiau, arba kažkur šone – mums dar reikės surasti optimalų sprendimą, - komentavo Horneris. – Panašūs niuansai – visa tai – neplanuotos pasekmės, susijusios su „Halo“, su jomis dar reikės aiškintis ir padaryti teisingas išvadas.

Aš nesu šios sistemos šalininkas, daug kam ji labai nepatinka, juk išeina, kad dabar jau bus ne visai atviras kokpitas ir aš norėčiau, kad „Halo“ nebebūtų. Bet FIA nutarė ją įdiegti, o „Ferrari“ visiškai palaikė šią idėją ir nuo šio momento nebuvo nieko galima padaryti. Jei ši sistema iš tiesų leis padidinti saugumą, tai jos atsiradimas bus pateisintas, bet ji ryškiai gadina mašinos estetinį vaizdą“.

Vienu iš esminių punktų būsimojo jėgainių techninio reglamento po 2021 metų yra tai, kad pilotas taktiniais sumetimais pats galės spręsti kada ir kaip panaudoti papildomą energiją, sukauptą ERS sistemos.

Horneris mano, kad ši idėja yra verta dėmesio: „Jei piloto arsenalas pasipildys dar vienu instrumentu, tai galės padaryti lenktynes dar įdomesnėmis. Žinoma, dirbdami su simuliatoriumi, mes išsiaiškinsime, kada naudingiausia tai padaryti. Apskritai, man yra suprantama naujų jėgainių koncepcija, kurią pasiūlė „Liberty Media“. Jie labai teisingai pasirinko, pakviesdami Rossą Brawną kaip ekspertą, kuris dabar atsako už „Formulės-1“ vystymosi kryptis.

Ne visi sutinka su jo idėjomis, bet aš neabejoju, kuomet atsiras pasiūlymai dėl važiuoklės konstrukcijos pakeitimų, ten bus punktų, kurie labai nepatiks mūsų komandai. Jei pažiūrėti į reikalo esmę plačiau, tai norint padidinti lenktynių kokybę po 2021 metų, mes turime apsispręsti, kad jėgainės turėtų mažiau įtakos bolidų greičiui. Jos turi tapti kur kas paprastesnėmis ir patikimesnėmis, skambėti turi kur kas garsiau, o pilotai turi turėti galimybę aštriai kovoti tarpusavyje trasoje“.

Kartu Horneris nepalaiko idėjos didinti lenktynių skaičių, apie ką dažnai kalba „Liberty“ atstovai: „Sezonas ir taip pakankamai ilgas, žmonės jau labai pavargo, o darbas juk dar tęsiasi, o po GP etapo prasidės dar bandymai. Visa tai labai vargina, todėl, mano nuomone, reikia gerai pagalvoti, prieš peržengiant 21 lenktynių ribą per sezoną. Man atrodo, kad 21 lenktynės yra maksimumas. Svarbiausia yra padidinti lenktynių kokybę.

                                                                                                                                       


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas